Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niezbędnik wielkopostny

Mateusz Wyrzykowski

Niezbędnik wielkopostny

13,32

 

Krzyż stanowi najgłębsze pochylenie się Boga nad człowiekiem. […] Krzyż stanowi jakby dotknięcie odwieczną miłością najboleśniejszych ran ziemskiej egzystencji człowieka.

św. Jan Paweł II

Rozważanie męki Pańskiej to jedna z najbardziej owocnych praktyk duchowych, do jakich Kościół zaprasza wiernych – przede wszystkim w okresie Wielkiego Postu. Rozmyślanie nad śmiercią Zbawiciela z jednej strony demaskuje niebywałą siłę grzechu i zła, z drugiej – odsłania uzdrawiającą moc Bożej łaski płynącej z ofiary krzyża Jezusa Chrystusa.

Niezbędnik wielkopostny to pomoc dla wszystkich, którzy chcą przeżyć okres Wielkiego Postu w sposób świadomy, rozważając Mękę Pańską i czerpiąc z tej modlitwy duchowe owoce. Publikacja zawiera:

sześć rozważań pasyjnych na temat Męki Pańskiej (od ostatniej wieczerzy po Golgotę),
gorzkie żale,
drogę krzyżową,
rachunek sumienia,
pieśni pasyjne.
Doskonała pomoc na Wielki Post. Serdecznie polecam!

prof. Mariusz Rosik


Ks. dr Mateusz Wyrzykowski – ksiądz archidiecezji warszawskiej; doktor teologii biblijnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykładowca na Akademii Katolickiej oraz w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Autor książki Droga świętego Józefa. Co słowo Boże mówi nam o Oblubieńcu Maryi wydanej nakładem Wydawnictwa eSPe.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1095-4

Liczba stron: 128

Format: 18.0x12.5cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...