Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niezbędnik żeglarski

Dobek Zbigniew Andrzej, Maciejewski Maciej

Niezbędnik żeglarski

33,23

 

Bez względu na to, czy właśnie rozpoczynasz przygodę z żeglarstwem, czy też masz już za sobą wiele rejsów, ten poradnik powstał po to, żeby żeglowanie ci ułatwić. Przedstawia kwintesencję wiedzy dwóch doświadczonych żeglarzy ujętą w bardzo przystępnej formie. „Niezbędnik żeglarski” zawiera praktyczne porady i instrukcje, obejmujące odbiór jachtu, szkolenie załogi, wyjście i wejście do portu, nawigację, prawidła morskie. Na połączonych spiralą kilkudziesięciu kolorowych poglądowych planszach, uzupełnionych prostymi komentarzami i ikonografikami, autorzy prezentują podstawy przyjemnego i bezpiecznego żeglowania.
Z tą książką na pokładzie wykonasz poprawnie manewry, gładko wyjdziesz z portu i powrócisz do niego ze szczęśliwą załogą. A zatem pomyślnych wiatrów i tylko udanych rejsów! Do zobaczenia na morzu!
„Napisałem wiele podręczników żeglarskich, których zadaniem było przekazanie wiedzy od zera. Ta publikacja nadaje się znakomicie do odświeżenia zdobytych wiadomości, może też posłużyć w czasie rejsu jako podręczna ściąga.
Niewątpliwym atutem książki jest to, że jej autorami są: doświadczony instruktor żeglarstwa kpt. Maciej Maciejewski, co zapewnia prostotę i profesjonalizm przekazu, oraz Zbigniew Andrzej Dobek, żeglarz amator, który doskonale wie, czego najczęściej potrzeba osobom początkującym lub wracającym na jacht po dłuższej przerwie. Instruktorzy często bowiem zapominają, jak duża część wiedzy ulatuje z pamięci nawet doświadczonym żeglarzom.
Z przyjemnością będę polecał Niezbędnik żeglarski wszystkim swoim kursantom i przyszłym kapitanom”.
kpt. Piotr Lewandowski

Bukowy Las
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-807-4381-6

Liczba stron: 56

Format: 29.5x21.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...