Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niezwykłe miejsca na Ziemi Atlas bioróżnorodności

Emanuela Durand

Niezwykłe miejsca na Ziemi Atlas bioróżnorodności

22,10

 

Każdy człowiek, aby mógł być zdrowy i szczęśliwy, potrzebuje odpowiednich warunków do życia: domu, pożywienia, ubrań, czystego powietrza...nTe wszystkie elementy sprawiają, że czujemy się „u siebie” i „na swoim miejscu”.

Podobnie jest ze zwierzętami i roślinami – ze wszystkimi organizmami zamieszkującymi Ziemię. One także muszą mieć odpowiednie środowisko do życia. Dlatego nasza planeta to coś więcej niż tylko krajobraz. To mnóstwo unikatowych siedlisk, w których można spotkać określone typy roślin i zwierząt. To obszary, które są prawdziwym domem dla poszczególnych gatunków żywych istot.

Ta kolorowa, pełna wiedzy, przyrodniczych ciekawostek i pięknych ilustracji książka zaprasza wszystkie dzieci do odkrywania niezwykłych i najpiękniejszych miejsc na Ziemi, w których żyją wyjątkowe rośliny i zwierzęta. Poznawanie tych wspaniałych obszarów pomoże nam zrozumieć, że cała planeta jest naszym domem, który należy szanować, chronić i kochać.

Wystarczy otworzyć ten wyjątkowy atlas, by odkrywać wraz z nami Wyspy Galapagos, Pustynię Atakamę, Alpy, wulkaniczną Islandię i wiele innych zdumiewających miejsc na Ziemi, gdzie żyją najciekawsze zwierzęta świata i gdzie rosną zapierające dech w piersiach rośliny.

Atlasy bioróżnorodności to cztery 64-stronicowe tomiki pełne fascynującej przyrodniczej wiedzy. Każdy tytuł serii uczy dzieci (6+) pełnego szacunku spojrzenia na naszą planetę i zachęca je do troskliwego odnoszenia się do roślin, zwierząt i całego środowiska naturalnego.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-814-4927-4

Tytuł oryginalny: Atlas of Biodiversity: Ecosystems to Protect

Liczba stron: 64

Jedność

Format: 240x320mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Joanna Olejarczyk

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...