Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niezwykłe opowieści z Baskerville Hall

Ali Standish

Niezwykłe opowieści z Baskerville Hall

9.1

(7 ocen) wspólnie z

28,70

 

Ta porywająca, bardzo sprawnie napisana powieść z chłopięcym bohaterem i to nie byle jakim, portretuje młodego Arthura Conana Doyle’a - wybitnie inteligentnego, oczytanego, wrażliwego chłopaka, który otrzymuje rzadką szansę od losu i z niej korzysta.
Arthur jest jak dziewiętnastowieczny Harry Potter, który otrzymuje list z Hogwartu (Baskerville) i akceptując zaproszenie, sprawia, że odtąd wszystko w jego życiu ulega zmianie – opuszcza dom, czego nigdy wcześniej nie robił, i wyrusza do nowej szkoły. Przez Baskerville Hall przewija się cała plejada postaci, które staną się inspiracją dla jego słynnych powieści i opowiadań z całego uniwersum jego twórczości: Jimmy Moriarty, Irene Adler, doktor Watson i oczywiście Sherlock Holmes. Już w pierwszych dniach szkoły Arthur ma kilka okazji, by zabłysnąć intelektem, odwagą i niesłychaną zdolnością dedukcji. Dzięki obserwacji i szybkiemu główkowaniu pokonuje na ringu bokserskim doświadczonego w walkach kolegę, rozgryza źródło sukcesu dr Watsona w uleczeniu dokuczliwej wysypki u jednej z uczennic, przede wszystkim zaś ratuje kolegę przed atakiem szympansa, stosując hipnozę. Wkrótce nikt nie ma wątpliwości, że Baskerville Hall to miejsce dla Arthura, choć zaproszono go tu właściwie w ostatniej chwili. Jeśli ktoś ma do tego zastrzeżenia, to w swej skromności on sam. Tymczasem w szkole Baskerville dzieją się niepokojące rzeczy. Ktoś włamuje się frontowymi drzwiami, wybijając szybę, jednak niczego nie kradnie.
Jakby tajemnic było mało, Arthur otrzymuje zaproszenie do elitarnego tajnego stowarzyszenia…

Wydawnictwo KROPKA
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-67996-69-3

Liczba stron: 328

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...