Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nikola Tesla Zapomniany geniusz

Patrick Shannon

Nikola Tesla Zapomniany geniusz

6.5

(67 ocen) wspólnie z

39,90

 

Nikola Tesla - niedoceniony geniusz elektrotechniki.

Jeden z najwybitniejszych umysłów nowożytnego świata, nieoceniony geniusz i wynalazca. Autor ponad 300 patentów i przeszło 120 wynalazków.

Prąd zmienny, transformator rezonansowy, bezprzewodowy transfer energii elektrycznej, oscylator… jego wynalazki dosłownie zelektryzowały świat!
Jednak jego życie, podobnie jak wynalazki, kryją wiele tajemnic.

Po dziś dzień istnieje pełno legend o tajemniczych urządzeniach, które pokazywał tylko nielicznym, wybranym szczęśliwcom, a jak sam twierdził pomysły zawdzięczał trójwymiarowym wizjom, jakie miał przed oczami.

Jak sam mawiał w 1919 roku – „Świat nie jest gotowy na moje projekty”.

Videograf
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-783-5682-0

Liczba stron: 499

Videograf

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Klara

Polecam!!

Uważam, ze takie biografie powinny być obowiazkową lekturą w szkole podstawowej. Może stałyby się inspiracją dla jakegoś nieoszlifowanego diamentu? :) Fantastyczna biografia!
Robert

"Nikola Tesla. Zapomniany geniusz"

Thomas Edison nie mógł zaakceptrować koncepcji prądu zmiennego, która pozwoliłaby poprawić  wydajność elektrowni kilkadziesiąt %. Nie zapłacił Tesli należnego wynagrodzenia, wskutek czego Tesla zrezygnował z pracy. Przez następny rok Tesla musiał się podejmować rozmaitych prac, aby mieć za co przeżyć. Gdy pracował jako kopacz rowów, udało mu się nawiązać kontakt z właścicielami Western Union Telegraph Company, którzy pomogli mu założyć Tesla Electric Light Company. Pomyśleć jak niewiele brakło, żeby tak wielki umysl mógł kopać rowy do końca życia...Ciekawostką jest też, że Nikola Tesla twierdził, iż jego brat, który zginął w młodości na skutek obrażeń po upadku z konia, był znacznie zdolniejszy od niego. Jak sam twierdził, jego brat był"intelektualnym gigantem"...

Wiktoria Bieda

Geniusz!

Biografia jednego z najbardziej niezwykłych umysłów przełomu XIX i XX wieku jest przepełniona faktami, cytatami z listów, a także niezwykle cennych wspomnień osób związanych z Teslą. Uwielbiam zaczytywać się w biografiach wybitnych osób, które w sposób szczególny zapisały się na kartach historii. Nikola Tesla - naukowiec, wynalazca, wizjoner, geniusz wyprzedzający czasy. Z prawdziwą przyjemnością pochłaniałam kolejne strony, napotykając co jakiś czas na informacje, które mocno mnie zadziwiały. Napradę bardzo dobra i rzetelna biografia. Polecam :)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...