Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nocny Berlin. Corto Maltese. Tom 16

Pellejero Rubén

Nocny Berlin. Corto Maltese. Tom 16

7.1

(7 ocen) wspólnie z

43,75

 

Rok 1924. Corto Maltese przyjeżdża do Berlina na spotkanie ze starym przyjacielem profesorem Jeremiaszem Steinerem. Trafia w sam środek chaosu, gdzie faszyści walczą z komunistami, a słaba Republika Weimarska nie może sobie poradzić z opanowaniem sytuacji.
Dodatkowo nasz bohater wplątuje się w rozgrywkę pomiędzy poszukiwaczami mistycznych artefaktów, którzy rywalizują o najstarszą talię kart tarota. Dla takiego skarbu niektórzy nie zawahają się zabić...
Czy Corto znowu jest na tropie mającej setki lat magicznej tajemnicy? A może to wszystko gra pozorów i chodzi o coś zupełnie innego? Maltański marynarz będzie musiał wyjaśnić zagadkę w zaułkach niebezpiecznego Berlina i na uliczkach średniowiecznej części Pragi...

Serię o przygodach marynarza włóczęgi i romantycznego awanturnika stworzył słynny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów Indiańskie lato czy El Gaucho. Od albumu trzynastego opowieść o Corto kontynuują dwaj uznani hiszpańscy autorzy: scenarzysta Juan Díaz Canales (bestsellerowy cykl Blacksad) i rysownik Rubén Pellejero (one-shot Le silence de Malka, wyróżniony w 1997 roku nagrodą dla komiksu zagranicznego na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême).

Cykl Corto Maltese jest obecnie uznawany za klasykę komiksu europejskiego. Pierwszy album serii pt. Opowieść słonych wód zdobył w 1976 roku prestiżową nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks realistyczny.

Egmont - komiksy
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-281-7007-0

Liczba stron: 72

Cena detaliczna: 69,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...