Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nocny Złodziej

Adam Szustak OP

Nocny Złodziej

8.1

(133 ocen) wspólnie z

23,03

 

"Nocny Złodziej" to książka dla tych, którzy przeżywając w swoim życiu ciemność, zaczynają dostrzegać małe światełko. Światełko Złodzieja, który pragnie wtargnąć w ich życie i zabrać wszystko co złe, smutne, dobijające, wszystko co sprawia, że ciężko iść dalej. Każdy rozdział „Nocnego Złodzieja” dotyka innej przestrzeni wewnętrznej ciemności, jakiegoś obszaru serca, który pogrążył się w mroku. Nie chodzi tu o pogłębianie wiary czy zdobywanie nowej wiedzy o Bogu, lecz wpuszczenie Słowa w te najciemniejsze, wołające o ratunek głębie. Książka powstała na podstawie rekolekcji internetowych, zrealizowanych przy współpracy z portalem Stacja7. Na końcu każdego rozdziału znalazły się modlitwy, które o. Adam Szustak dopisał po powrocie z pielgrzymki pokutnej do Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Gdy zamazuje się droga, gdy nie widać celu, warto wypatrywać Nocnego Złodzieja, pamiętając, że tuż przed świtem jest najciemniej… wystarczy dotrwać do świtu.
Od Ojca Adama:
Jeśli jesteś kimś, kto siedzi w ciemności, w mroku i nieprzeniknionej nocy, to jest to książka właśnie dla Ciebie. Ta książka jest dla tych, którzy czekają na świt.
Modlitwa z Ojcem Adamem:
Panie Jezu, który jesteś najlepszym Złodziejem świata, który przychodzi nawet wtedy, gdy jest bardzo ciemno, gdy wszystko jest pozamykane, gdy wydaje się, że nie ma wejścia do domu, w którym jesteśmy. Prosimy Cię, abyś wszedł do naszych serc, abyś wszedł do każdego, kto słucha Twojego słowa, abyś właśnie teraz, w tym momencie włamał się do naszego życia. Niech się tak stanie. Amen.

Rafael
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-10-28

ISBN: 978-83-951224-9-1

Tytuł oryginalny: Nocny Złodziej

Liczba stron: 260

Rafael

Format: 140x205 mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...