Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Normalni ludzie

Sally Rooney

Normalni ludzie

6.4

(6482 ocen) wspólnie z

39,99

 

"Normalni ludzie”, czyli jedna z najgłośniejszych książek 2018 roku!

Autorka powieści Sally Rooney, nazywana Salingerem dobry Instagrama, w najnowszej książce opowiada o miłości, która zostaje wplątana w skomplikowane i zhierarchizowane relacje, jakie kształtują świat. W tym świecie nastolatkowie muszą się jakoś odnaleźć, a autorka potwierdza, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa.

Marianne i Connell choć żyją tuż obok siebie, przynależą do dwóch różnych światów. Mieszkają w niewielkim miasteczku, to jedno z tych, z którego każdy młody chce się wyrwać, najlepiej zaraz po skończeniu szkoły. Mimo wspólnych lekcji, na korytarzach mijają się bez słowa, unikają wspólnych spojrzeń. Gdy między parą budzi się uczucie, wszystko zaczyna się komplikować.

Książka „Normalni ludzie” nominowana była do Nagrody Bookera oraz została wyróżniona Costa Book Award w 2019 roku. Stacja BBC ogłosiła, że historia zostanie przeniesiona na mały ekran, a na stołku reżyserskim zasiądzie Lenny Abrahamson.

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

Liczba stron: 304

W.A.B.

Format: 135 x 202

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Zaowiedź serialu na podstawie książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Klara Rubczyk

Normalni ludzie

Fantastyczna, oszałamiająca i piękna opowieść o dwójce młodych zakochanych ludzi. Czyta się lekko i szybko, śledzimy losy bohaterów na przestzreni pewnego czasu i poznajemy ich coraz lepiej. Coraz bardziej zaciskają się między nimi więzi, a wraz z tym coraz bardziej nie możemy się oderwac od książki. Dla mnie jedna z leszych jakie ostatnio czytałam!
Kinga Popiel

Świetna

Świetna książka, nie sądziłam, że tak młoda, z niewielkim jeszcze dorobkiem autorka Sally Rooney zostanie jedną z moich ulubionych pisarek. Sposób w jaki pisze jest wyjątkowy, pozornie łatwe historie ubiera w wyjątkowe słowa, struktura jest fantastyczna, dzięki temu książkę czyta się w mgnieniu oka.

To nieby łatwa i błaha opowieść, ale nic z tych rzeczy, to prawdziwy emocjonalny rollercoster, bądźcie gotowi, to nie jest typowa książka YA. 

Hania Mazur

Piękna i poruszająca opowieść

Jaka piękna opwoieść! W życiu nie sądziłam, że opowieść o dwójce nastolatków, pozornie banalna i mało wyjątkowa tak mnie zruszy, poruszy i sprawi, że będe chciała powracać do tej książki wciąż i wciąż!

Jeśli ktoś myśli, że to kolejna książka z gatunku young adult, to jest w błędzie, nic z tych rzeczy. Owszem mamy tu parę nastolaków, owszem mamy tu romans, wszelkie problemy, jakie w tym szczególnym momencie życia się przytrafiają, ale nie tylko. To świetna historia o dojrzewaniu, o podejmowaniu trudnych decyzji i dorastaniu, o tym co nas różni co nas łączy.

Świetna, gorąco polecam!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...