Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nosiciel

Tess Gerritsen

Nosiciel

7.3

(2937 ocen) wspólnie z

29,90

 

Thriller medyczny autorki, której powieści sprzedały się w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 30 języków.

Tranquility, miasteczko położone wśród lasów nad brzegiem jeziora, miało być azylem dla Claire Elliot i jej nastoletniego syna Noaha.

I tak jest przez kilka miesięcy: prowadzenie spokojnej praktyki lekarskiej w miejscu, gdzie niemal wszyscy się znają, to coś zupełnie innego niż życie w dużym mieście.

Problemy rozpoczynają się, gdy jeden z chłopców z miejscowego liceum, pacjent Claire, strzela do nauczycielki. A wkrótce po tym jego kolega skręca matce kark i próbuje zabić siostrę. Nie mija wiele czasu, gdy w miasteczku dochodzi do kolejnych aktów przemocy dokonywanych przez nastolatków. Pojawiają się następne trupy i wśród mieszkańców Tranquility wybucha panika.

Wszyscy zastanawiają się, czy ta epidemia agresji to wynik eksperymentów młodzieży z narkotykami, czy jakiegoś niezidentyfikowanego wirusa. A może ma coś wspólnego z tajemniczymi światłami, które niektórzy widzieli w lesie.

Claire odkrywa jednak, że w przeszłości dochodziło już do podobnych przypadków nasilania się agresji w Tranquility i okolicy. Co więcej, jej sąsiedzi o tym wiedzą, ale nikt nie chce o tym rozmawiać, jakby panowała zmowa milczenia.

Albatros
Oprawa miękka

Liczba stron: 416

Albatros

Format: 135x205 mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...