Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Notatki dla maturzysty Chemia nieorganiczna i fizyczna

Notatki dla maturzysty Chemia nieorganiczna i fizyczna

30,72

 

Książkę tę napisałyśmy na prośbę naszych uczniów, przygotowujących się do egzaminu maturalnego z chemii – i to właśnie im chciałybyśmy podziękować szczególnie.

Książka ta nie jest podręcznikiem ani vademecum, jest zbiorem informacji wyselekcjonowanych przez lata naszej pracy, niezbędnych do zrozumienia zagadnień z chemii nieorganicznej w zakresie szkoły średniej. Struktura książki pozwala na łatwe usystematyzowanie i przyswojenie wiadomości, ale pod warunkiem, że będą czytane i analizowane przy odpowiedniej koncentracji. Zebrane treści starałyśmy się przedstawić w sposób prosty, czasem obrazowy, przy tym nie tracąc nic z ich wartości merytorycznych.
Stworzyłyśmy wiele schematów, w których zakodowałyśmy sporą ilość informacji ogólnych pomocnych przy rozwiązywaniu najbardziej złożonych zadań maturalnych.
Książka zawiera pełne rozwiązania przykładowych zadań (czasami dwoma lub trzema sposobami) z ich analizą. Uczy różnych sposobów rozwiązywania zadań oraz wyciągania wniosków na podstawie doświadczeń i ich obserwacji. W książce nie zamieściłyśmy układu okresowego i innych tablic, aby każdy uczeń od początku nauki chemii w szkole ponadpodstawowej korzystał z kart: „Wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki” umieszczonych na stronie
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Naszym zdaniem uczeń korzystając z tej czarnobiałej książki powinien używać kolorowych zakreślaczy do zaznaczania istotnych dla niego treści, a także dopisywać uwagi i inne przykłady na marginesach. W ten sposób stworzy dla siebie indywidualny bank informacji z chemii nieorganicznej i fizycznej, niezbędny do zdania egzaminu maturalnego z chemii.

Medyk
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788366866171

Liczba stron: 234

Cena detaliczna: 44,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...