Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa

7.0

(1 ocena) wspólnie z

57,14

 

„Nowa encyklopedia chrześcijaństwa” oferuje szerokiemu gronu czytelników – wierzących i niewierzących – pionierski i kompletny przekrój przez chrześcijaństwo, zakorzenione w historii i tradycji Starego Testamentu (biblijnego Izraela), a rozumiane jako wiara w Jezusa Chrystusa, jako religia, i – jak twierdzi Leszek Kołakowski – niezmiennik kultury światowej. Ludzie zainteresowani odkrywaniem tożsamości Europy jako całości i kultur narodów, które ją tworzą, znajdą w tej publikacji niezastąpione źródło wiedzy (fragment Wstępu).

Każde z ponad 1350 haseł zamieszczonych w publikacji pełni rolę klucza, który otwiera drogę do poznania jakiegoś aspektu doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej, bądź do zrozumienia istoty dzieł wybitnych postaci, teologów, świętych, papieży i pisarzy.
Encyklopedia posiada przejrzysta kompozycję, bogatą sieć odsyłaczy, indeks haseł, kilkaset barwnych ilustracji, nierzadko reprodukcji wybitnych dzieł sztuki, cytaty z Pisma Świętego, fragmenty dokumentów Kościoła, teksty wybitnych myślicieli i filozofów.

Zapraszamy Państwa w podróż do źródła, poprzez dwa tysiąclecia historii chrześcijaństwa, a nawet głębiej – w dzieje i tradycję Starego Testamentu. By poznać „dziś” i odpowiedzieć czym jest wspólnota jaką stanowi Kościół a także zrozumieć współczesny świat, warto pochylić się nad historią dwudziestu stuleci religii, która odegrała ogromny wpływ nie tylko na sferę duchową człowieka.

„Nowa encyklopedia chrześcijaństwa” jest kontynuacją dobrze przyjętych przez czytelników serii leksykonów Jedności takich jak: „Now

Odbiorcy:
– poszukujący prawdy o człowieku, Kościele i świecie
– miłośnicy wiedzy, nauki, mądrości
– czytelnicy wrażliwi na piękno
– chcący obdarować drugą osobę wartościowym prezentem.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
„Nowa encyklopedia chrześcijaństwa” – uzupełniona o nowe hasła oraz wiele barwnych ilustracji – to pierwsza w Polsce tego rodzaju (jednotomowa) publikacja. Pieczołowicie zostały w niej przedstawione związki między Ewangelią a literaturą, muzyką, architekturą, malarstwem, filmem i teatrem. Oprócz bycia kompendium wiedzy dla każdego, kto ciekaw jest świata i chce zrozumieć otaczającą go rzeczywistość, „Nowa encyklopedia chrześcijaństwa” może też być doskonałym prezentem dla nowożeńców, dzieci pierwszokomunijnych, bierzmowanych, osób które chcemy szczególnie uhonorować. Łączy w sobie atrakcyjną szatę graficzną z mnóstwem pożytecznych informacji.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-797-1340-0

Liczba stron: 864

Format: 210x285mm

Cena detaliczna: 110,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...