Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nowe dyktanda klasa 7-8

Kremiec Anna

Nowe dyktanda klasa 7-8

9,06

 


Nowe dyktanda 7-8 to trzecia część cieszącej się dużą popularnością serii Nowe dyktanda, przeznaczona dla najstarszych uczniów szkoły podstawowej - klas 7 i 8. Zawiera zbiór tekstów dyktand o różnorodnej tematyce, do czytania na głos. Dyktanda różnią się między sobą długością i poziomem trudności. Aby łatwo można było odnaleźć teksty dotyczące odpowiedniej trudności ortograficznej, wprowadzono wyraźnie widoczny na stronach podział według ćwiczonej trudności. Oprócz niego pojawia się też skala dzieląca dyktanda na łatwe, średnie i trudne, aby dodatkowo ułatwić pracę z uczniami i zróżnicować ją w zależności od potrzeb konkretnej klasy i konkretnego ucznia. Teksty mają różnorodną tematykę, część jest humorystyczna, inne nawiązują do wiadomości z programu szkolnego.

Teksty dyktand poprzedza wstęp gramatyczny, zawierający reguły gramatyczne z przykładami, opisane zrozumiałym, przystępnym językiem. Dzięki specjalnemu klejeniu każdą stronę książki można łatwo wyrwać i dać uczniowi lub powielić. Dodatkowym atutem jest ładne, estetyczne, kolorowe opracowanie graficzne.

Nowe dyktanda 7-8 to książka, która sprawdzi się idealnie zarówno w codziennej pracy nauczycieli przygotowujących dyktanda dla całej klasy, jak dla rodziców i opiekunów samodzielnie pracujących z uczniem w domu. Gorąco polecamy!

Greg
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7517-900-2

Liczba stron: 184

Cena detaliczna: 16,55 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...