Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nowe język polski sztuka wyrazu podręcznik klasa 1 część 2 renesans barok oświecenie liceum i technikum zakres podstawowy i rozszerzony

Budna Katarzyna, Kapela-Bagińska Beata, Manthey Jolanta, Prylińska Ewa, Ratajczak Cecylia, Zaporowicz Jarosław, Zieliński Tomasz

Nowe język polski sztuka wyrazu podręcznik klasa 1 część 2 renesans barok oświecenie liceum i technikum zakres podstawowy i rozszerzony

43,81

 


Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii Sztuka wyrazu obejmują zagadnienia literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:
- wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,omówienia lektur obowiązkowych,
- przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
- informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),bogatą ikonografię, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujących do omawianych tekstów,
- lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
- spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom drugi serii obejmuje trzy okresy historycznoliterackie – renesans, barok oraz oświecenie.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Oprawa miękka

Wydanie: 1

Data pierwszego wydania:
2019-08-01

ISBN: 978-83-8118-270-6

Liczba stron: 328

Cena detaliczna: 52,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...