Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nowi tropiciele matematyka klasa 2 część 1 edukacja wczesnoszkolna  168776

Praca zbiorowa

Nowi tropiciele matematyka klasa 2 część 1 edukacja wczesnoszkolna 168776

14,30

 

Karty matematyczne zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu nauki liczenia i myślenia matematycznego. Skupiają się na takich zagadnieniach, jak:- cztery działania arytmetyczne w zakresie 100,- liczby trzycyfrowe (w tym proste działania bez przekroczenia progu dziesiątkowego),- zagadnienia geometryczne (wielokąty, figury symetryczne),- rozwiązywanie zadań tekstowych,- wiadomości praktyczne.W każdej części kart pracy znajdują się kąciki wspomagające zdobywanie umiejętności matematycznych:- Ćwiczymy z Noni to powtórzenie danej partii materiału, utrwalanie umiejętności matematycznych przez zachęcanie uczniów do korzystania z gier, które służą nie tylko wypracowywaniu strategii, lecz także pomagają radzić sobie z przegraną.- Matematyka w działaniu ? celem kącika jest zwrócenie uwagi na kształtowanie się w umyśle dziecka pojęć matematycznych od działania praktycznego na konkretnym materiale, przez etap ikoniczny, aż po operacje symboliczne. Zaprezentowane tu ćwiczenia pokazują , jak ? z wykorzystaniem prostych środków dydaktycznych ? zapoznać dzieci z kolejnymi zagadnieniami matematycznymi.- Zadania dodatkowe zapewnią nauczycielowi materiał dla uczniów pracujących szybciej lub potrzebujących utrwalenia poznanych zagadnień.- Lekcje programowania - specjalnie oznaczone zadania wspierające naukę programowania.- Nowością są zadania związane z elementami gry w szachy lub warcaby

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-0217-384-4

Liczba stron: 88

Cena detaliczna: 18,88 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...