Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nowoczesny C. Przegląd C23 z przykładami

Jarosław Stańczyk

Nowoczesny C. Przegląd C23 z przykładami

68,95

 

Elementarz języka C
Mimo że C - stworzony przez pracownika Laboratoriów Bella Dennisa Ritchiego - liczy sobie pół wieku, wciąż pozostaje niezwykle popularnym proceduralnym językiem ogólnego zastosowania. To dzięki niemu powstają elementy systemów operacyjnych i programów użytkowych. Tymczasem za sprawą Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) światło dzienne ujrzy najnowsza wersja standardu języka, która ukaże się pod koniec 2023 roku.
Właśnie tej iteracji poświęcony jest podręcznik Jarosława Stańczyka - Nowoczesny C. Przegląd C23 z przykładami. Treść została podzielona na trzy części. W pierwszej autor opisuje budowę programu i kod źródłowy języka C, a także przedstawia narzędzia do kompilacji i uruchamiania przykładów dołączonych do książki. Jej trzon stanowią pozostałe dwie części, które zawierają między innymi omówienie języka C i standardowej biblioteki. Prezentowanym zagadnieniom towarzyszą liczne przykłady - przy każdym podano nazwę pliku źródłowego. Wszystkie kody źródłowe zaś można samodzielnie pobrać z serwisu GitHub.
W książce między innymi:
* nowości i zmiany wprowadzone w C23
* elementy leksykalne
* podstawowe typy danych
* stałe, wyrażenia i operatory
* instrukcje, funkcje
* dyrektywy preprocesora
* biblioteka standardowa
Z językiem C za pan brat!

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-9995-2

Liczba stron: 480

Helion

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 119,00 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...