Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nowy ład regulacyjny w sektorze bankowym Unii Europejskiej

Aleksandra Nocoń, Cichorska Joanna, Pyka Irena

Nowy ład regulacyjny w sektorze bankowym Unii Europejskiej

50,00

 

Monografia koncentruje się na zagadnieniach nowego ładu regulacyjnego budowanego w systemie bankowym Unii Europejskiej bezpośrednio po globalnym kryzysie finansowym. Idea tego ładu, związana z podjęciem próby zablokowania kanałów przenikania ryzyka systemowego do gospodarki Unii Europejskiej spowodowała, że analizuje się w niej szereg problemów, nie zawsze bezpośrednio powiązanych z systemem bankowym. Nowy ład regulacyjny opiera się bowiem na wprowadzaniu w państwach członkowskich UE nowych, ale też poszerzaniu dotychczasowych standardów funkcjonowania całego systemu finansowego, mających na celu zapewnienie w nim:
• stabilności finansowej,
• bezpieczeństwa bankom oraz innym instytucjom finansowym,
• ochrony konsumentów finansowych,
• sprawnego i wyrazistego systemu prowadzenia transakcji.

Zagadnienia starano się ująć tak, aby zachować ich pełną aktualność i przynajmniej w części uporządkować złożoność narzędziową. Autorki wyrażają bowiem nadzieję, że monografia znajdzie uznanie w środowisku zawodowym związanym z sektorem bankowym i systemem finansowym, czy środowisku politycznym. Zakładają też, że zmianami w kierunku nowego, pokryzysowego ładu regulacyjnego w sektorze bankowym UE będą zainteresowani studenci i doktoranci kierunków ekonomiczno-finansowych oraz prawno-finansowych, pragnący uzyskać najnowszą wiedzę o praktyce gospodarczej i uwarunkowaniach rozwojowych sektora bankowego w kraju, jak też w Unii Europejskiej.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-810-2056-5

Liczba stron: 222

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 50,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...