Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa

Katarzyna Ryrych

O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa

8.3

(4 oceny) wspólnie z

25,97

 

Przepiękna, wzruszająca, nostalgiczna opowieść o myszy, która rozmawiała z drzewem. Nieśmiały, nieco strachliwy Myszak wraz z mamą, babcią i rodzeństwem został zmuszony do opuszczenia swojego dotychczasowego domu. Wyrusza w drogę w nieznane, obawia się, jaki będzie nowym dom, czy znajdzie przyjaciół i zostanie zaakceptowany.

W nowym miejscu dzieje się rzecz nadzwyczajna, okazuje się, że Myszak słyszy i potrafi rozmawiać z Mądrym Drzewem – drzewo jest bardzo stare, wiele przeżyło i wiele widziało, dlatego okoliczni mieszkańcy obdarzają je zaufaniem i ogromnym szacunkiem. Niezwykła jest również relacja Myszaka z jego babcią, to stara mysz jest najlepszą przyjaciółką swojego wnuka i jego opoką, to ona sprawia, że malec z nadzieją patrzy w przyszłość i czuje mniejszy strach przed niebezpieczeństwem.

Myszak jest świadkiem potężnej burzy nad miastem, która sprawia, że mieszkańcy pobliskiego zoo zostają ewakuowani, a na łąkę, na której mieszkają myszki przybywają tłumy nowych osobników w poszukiwaniu nowego i bezpiecznego domu. Myszak angażuje się w pomoc nowym i odkrywa w sobie nową tożsamość, odtąd nie jest już strachliwy, lecz odważny, nabrał pewności siebie i dowiódł, że jest kimś wyjątkowym.

Książka Katarzyny Ryrych to metaforyczna opowieść o wojnie, byciu zmuszonym do opuszczenia swojego domu, kraju i niepewnym poszukiwaniu nowego bezpiecznego miejsca. Daje też nadzieję, że nawet największa burza kiedyś minie, a po niej znów zaświeci słońce.

Czytelnia
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-671-7892-1

Liczba stron: 88

Format: 20.6x27.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...