Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O godnym przyjmowaniu Komunii Świętej Aniołowie nauczają nas właściwego sposobu przystępowania do Eucharystii

Marcello Stanzione

O godnym przyjmowaniu Komunii Świętej Aniołowie nauczają nas właściwego sposobu przystępowania do Eucharystii

10.0

(2 oceny) wspólnie z

24,90

 

Czy wierzymy jeszcze w obecność Boga w Eucharystii?
Jaki sposób przyjmowania Komunii Świętej jest zgodny z nauczaniem Kościoła?
Jak godnie uczestniczyć w Mszy Świętej, by nie utracić poszanowania dla świętych postaci eucharystycznych? Postępująca w ostatnich latach laicyzacja oraz kryzys Kościoła katolickiego, a także pandemia koronawirusa, doprowadziły do zmian w sposobie przyjmowania KOMUNII ŚWIĘTEJ na całym świecie. W wielu państwach obserwujemy wprowadzane zakazy udzielania jej wiernym do ust, jak również przyjmowanie Ciała i Krwi Chrystusa bez wiary i miłości.
KSIĄDZ MARCELLO STANZIONE, włoski duchowny i wybitny angelolog, w swojej najnowszej książce zagłębia się w nauczanie Kościoła o Komunii Świętej i związane z nią tradycje. Autor konfrontuje ze sobą sposoby jej przyjmowania oraz wnikliwie opisuje skutki wprowadzanych zmian. Odwołując się również do treści ANIELSKICH OBJAWIEŃ, przekazanych mistykom i świętym Kościoła katolickiego, ukazuje piękno i istotę EUCHARYSTII. Uświadamia nam, jak cenne jest zrozumienie głębokiego znaczenia Komunii Świętej, a także apeluje o powrót do przyjmowania jej z godnością i poszanowaniem.

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-672-9184-2

Tytuł oryginalny: Ricevere la Santa Comunione in ginocchio e in bocca

Liczba stron: 112

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...