Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O kurza twarz!

Justyna Bednarek

O kurza twarz!

8.1

(29 ocen) wspólnie z

45,99

 

Drugi tom ciepłej, mądrej i arcyzabawnej nowej serii Justyny Bednarek, uwielbianej i wielokrotnie nagradzanej autorki książek dla dzieci. O czterech temperamentnych kurach, które wprowadzają sporo pozytywnego zamieszania w pięcioosobowej i tylko z pozoru zwyczajnej rodzinie Ogórków. Gdzie kury mogą jechać na wakacje? Oczywiście – do kurortu! I to nie jakiegoś tam dużego, znanego, gdzie jeżdżą wszyscy, tylko zupełnie wyjątkowego Kurortu Kameralnego w Ulęgałce Górnej, gdzie zwierzęta ? a już zwłaszcza kury! – mają szczególne prawa.
Rodzina Ogórków (mama, tata i trójka dzieci) pakuje się więc wraz z Augustą, Hildegardą, Belką i Żanetą do ogórkobusa i rusza na zasłużony urlop! Oj, będzie się działo! Brawurowe akcje ratunkowe w wodzie, koncert zawodowej śpiewaczki połączony z niesieniem jaj przez rasowe nioski, walka na śmierć i życie przebiegłej kocicy ze szczekającym kogutem. A z nieba posypią się gwiazdy…!

Seria Kury to napisana z dużą wrażliwością na dziecięcy świat opowieść o tym, że różnorodność jest bogactwem. O wzajemnym szacunku, dystansie do siebie i otwarciu na zaskakującą codzienność. Bez zadęcia, niby na wesoło, ale przecież o ważnych sprawach.
Błyskotliwy i zabawny tekst niepowtarzalnej Justyny Bednarek doskonale uzupełniają brawurowe ilustracje Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.

Słowne (dawniej Burda Książki)
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-825-1273-1

Liczba stron: 184

Format: 21.0x15.0cm

Cena detaliczna: 45,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...