Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

O tajemnicach Nieba

O tajemnicach Nieba

16,39

 

Ludzkość od wieków zastanawia się nad tym, czy istnieje coś więcej po śmierci. Ksiądz Dolindo Ruotolo w oparciu o naukę Kościoła przybliża czytelnikowi drogę oczyszczonej duszy, która przechodzi z czyśćca do nieba. Eschatologiczne teksty znanego mistyka są doskonałymi komentarzami do znanej nam wszystkim pieśni „Anielski orszak” śpiewanej na pogrzebach co najmniej od XVII wieku. Autor opisuje, jak Maryja jako litościwa Matka przychodzi po duszę do czyśćca i prowadzi ją do nieba przed oblicze Boga Najwyższego. Dowiemy się jakie są chóry anielskie, kim są cherubini i serafini. Teksty świętego kapłana z Neapolu są przepełnione motywami światła i śpiewaną wspólnie z Maryją przez wszystkie duchy pieśnią uwielbiającą Boga „Magnificat”.
„Dusza wstępująca do Boga przechodzi pośród chórów anielskich, by oswoić się z blaskiem wiecznej miłości i dlatego najpierw przechodzi przez najwyższe chóry, które ją oświecają i rozpalają, a potem przez te, które swym blaskiem pozwalają jej dostrzec wielkość Boga”. (fragment książki)
Bardzo ciekawy komentarz pozostawił też ks. Dolindo na temat miejsca w niebie przygotowanych przez Boga dla zbawionych: „Powszechnie uważa się, że większość ludzkich stworzeń dostępujących zbawienia wypełnia w chórach anielskich pustkę spowodowaną przez szatana i jego buntowniczych towarzyszy. Pozostałe dusze wchodzą do innych kategorii duchów, w zależności od tego, czy przez swe zasługi zbliżają się do apostołów, męczenników, spowiedników, dziewic, kobiet zamężnych, wdów. (…) lecz przyznanie duszy miejsca, jakie posiada w chwale, to tajemnica znana tylko Bogu”. (fragment książki)

Wydawnictwo M
Oprawa miękka

ISBN: 9788380439214

Liczba stron: 128

Format: 13.0x19.0cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...