Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oakmore House

Marek Machura

Oakmore House

45,00

 

Marek Machura z wykształcenia informatyk, wyemigrował do Wielkiej Brytanii w 1989 roku i pracował najpierw na Uniwersytecie w Glasgow, a potem na Uniwersytecie w Bournemouth. Jest nadal czynny zawodowo, ale tracąc powoli entuzjazm do komputerów, odkrył w sobie chęć do pisania i od dziesięciu lat prowadzi kronikę wydarzeń, obserwacji i wspomnień. W roku 2017 opublikował powieść psychologiczno-obyczajową „Konstelacja”.

Szesnastoletnia Lizzie znajduje na strychu stary rękopis. Zaczyna go czytać i uświadamia sobie, że jako dziecko znała jego autora. Manuskrypt intryguje ją i wciąga, bo dotyczy historii domu, w którym mieszka i opisuje ludzi, których zna lub o których kiedyś słyszała. Sama też pojawia się w rękopisie jako jedna z postaci. Rękopis zawiera wiele niejasności i sprzeczności, które sugerują, że jest on kombinacją zbeletryzowanego pamiętnika i pisanej na bieżąco kroniki. Lizzie chce poznać prawdę i zrozumieć opisaną historię, ale przede wszystkim pragnie dowiedzieć się, co się stało z autorem rękopisu. Prowadząc poszukiwania, dokonuje zaskakujących odkryć, które mają nieoczekiwany wpływ na jej życie.

Każdy dom ma swoją historię. Ale są domy, które skrywają w sobie prawdziwe tajemnice. Jak Oakmore House - urokliwy dom na sielskiej angielskiej prowincji, zamieszkany przez kochających się ludzi.
Czy jednak jego mieszkańcy naprawdę są szczęśliwi? Czy sami decydują o swoim losie? A może tak naprawdę ich losy są już napisane, a oni wypełniają tylko polecenia Wielkiego Manipulatora? Albo wszystko jest nieprawdą...

Rozpisani.pl
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-953-6640-6

Liczba stron: 368

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...