Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Obłęd
6.0

(1908 ocen) wspólnie z

22,88

 

Wstrząsająca opowieść o ZŁU absolutnym. Autorka bestsellerów powraca z mrożącym krew w żyłach reportażem!

Młody reporter dowiaduje się o koszmarze, jaki wydarza się każdego dnia w jednym z polskich szpitali psychiatrycznych. Jedyną szansą na zweryfikowanie ich wiarygodności jest wejście w sam środek zamkniętego świata, w którym ZŁO może pozostać zupełnie bezkarne.

Autorka przez lata rozmawiała z mordercami, policjantami, prokuratorami i psychiatrami, aby spróbować zrozumieć naturę ZŁA. Zło wymusza na nas odpowiedź, na co najmniej dwa pytania: egzystencjalne — Skąd pochodzi zło? Oraz drugie etyczne — Jak wygrać ze złem?Mistrzyni poskiego reportażu wchodzi w ludzkie umysły, by poznać prawdę o motywach nieprawości. Justyna Kopińska powraca do najbardziej potwornych miejsc, jakie poznała na swojej drodze.

Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych...

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-803-1517-4

Liczba stron: 172

Świat Książki

Format: 13.0x21.0cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Łucja

Obłęd Justyna Kapińska

Ależ to była lektura! Pozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają mroczne i tajemnicze klimaty. Jestem bardzo zadowolna z zakupu tej pozycji. Czekam niezmernie na kolejne perełki mistrzyni polskiego reportażu!
Krystyna Zoń

Polecam panią Justynę Kapińską

Pani Justyna storzyła dzieło o niezmiernie ważnym temacie. Nie mogła wszystkiego ubrać w gołe fakty. Myśle, że uczyniła to z ważnych powodów, o których nie mamy pojęcia. Jest to temat to szerokiego rozważenia. Podziwiam i szanuje, a książkę jak najbardziej wszystkim polecam!
Paulina

OBŁĘD

Uważam, że tematyka ksiązki może przerażać. Szpitale psychiatryczne nigdy nikomu nie kojarzą się dobrze. A jeśli dodać do tego czerowną okładkę, tytuł i opis z wyraźnie akcentowanym słowem ZŁO... może okazać się, że owa pozycja po prostu odstrasza potencjalnych czytelników. Ale spokojnie :) Autorka nie serwuje nam czystego reportażu, mamy tutaj do czynienia raczej z dokumentem fabularyzowanym. Z tego powodu fabuła nie jest tak ciężka i przejmująca w odbiorze. Mimo to, zdarzenia zawarte w książce są zaskakujące, przejmujące, a miejscami także szokujace i zatrważające. Szczerze polecam tę pozycję kazdemu, kto jest ciekaw, czym tak naprawdę jest zło, w jakich okolicznościach się rodzi i jak się uzewnętrznia.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...