Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Obsługa magazynów Podręcznik do nauki zawodowe technik logistyk Magazynier-logistyk Część 1 SPL.01

Adamowicz Marcin

Obsługa magazynów Podręcznik do nauki zawodowe technik logistyk Magazynier-logistyk Część 1 SPL.01

66,82

 

Podręcznik stanowi kompendium wiedzy na temat organizacji procesów magazynowych dla zawodu technik logistyk i magazynier-logistyk do kształcenia w zakresie kwalifikacji SPL.01 (obsługa magazynów).

Część pierwsza publikacji omawia treści dotyczące podstaw logistyki (podstawowe pojęcia z tego zakresu, miary statystyczne w logistyce, systemy i procesy, punkty rozdziału w procesie logistycznym) i stopniowo wprowadza w najważniejsze zagadnienia. Skrupulatnie pokazuje procesy w magazynie (obszary magazynowe, zamawianie, dostawy, przyjęcie i składowanie towaru, moduły magazynowe, przechowywanie, kompletacja i wydawanie zapasu, ubytki). Zapoznaje z dokumentami magazynowymi, finansowymi i handlowymi (rodzaje, zasady sporządzania, wzory formularzy, przepisy prawa, dokumentowanie i ewidencja przepływów).

Podręcznik kładzie szczególny nacisk na zapasy w przedsiębiorstwie i zarządzanie nimi (klasyfikacja, podatność, gospodarka zapasami, analiza i prognozowanie popytu, ustalanie wielkości dostaw, koszty zapasów, monitorowanie ich stanu) i organizowanie procesów transportowych w magazynie (wyposażenie, środki transportu wewnętrznego, warunki transportu towarów). Przybliża również kwestie dotyczące zagospodarowania przestrzeni magazynowej (przepisy prawa i normy, ocena, optymalizacja, wskaźniki efektywności, wybór kontrahenta z użyciem średniej ważonej, odpowiedzialność kierownictwa i pracowników, zarządzanie magazynem) i treści związane z tematyką odpadów (regulacje prawne, klasyfikacja, unieszkodliwianie, zagospodarowanie, minimalizacja ujemnych skutków składowania, sposoby redukowania przyczyn powstawania odpadów, rodzaje odpadów niebezpiecznych, metody wtórne redukcji dioksyn, recykling).

Podręcznik omawia również istotne w zawodzie technika logistyka umiejętności miękkie, takie jak kompetencje personalne i społeczne, oraz najważniejsze przepisy prawa dotyczące m.in. ochrony danych osobowych, co pomoże w przyszłości odnaleźć się na rynku pracy. Dla ułatwienia wszystkie trudne definicje są zebrane w jednym miejscu – w słowniczku pojęć.

W przyswajaniu informacji pomagają liczne zdjęcia, schematy i tabele (razem ponad 220). Podstawowe definicje wyróżniono graficznie (opatrzone poleceniem: ZAPAMIĘTAJ!). Teoria jest zobrazowana praktycznymi przykładami w tabelach (opatrzone informacją: PRZYKŁAD). Podręcznik pomaga również rozszerzyć podstawową wiedzę o dodatkowe, ciekawe informacje (opatrzone informacją: CIEKAWOSTKA) i pobudza zainteresowanie tematem .

Publikacja zawiera także liczne odesłania do filmów umieszczonych pod kodami QR, proponując odmienny (od standardowego) sposób podania informacji – zarówno nauczycielowi, jak i uczniowi. Bloki podsumowujące informacje (opatrzone poleceniem: SPRAWDŹ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI) wesprą weryfikację efektów kształcenia.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-022-1143-0

Liczba stron: 432

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 73,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...