Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ocean chciwości / Bunt morza Pakiet

Clive Cussler, Graham Brown

Ocean chciwości / Bunt morza Pakiet

42,48

 

Po najnowszym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody – „Rwący lód” – po raz pierwszy 2 tomy
z serii NUMA w pakiecie!
„Ocean chciwości”
Kurt Austin i Zespół Specjalny Narodowej Agencji Badań Morskich i Podwodnych (NUMA) w wybuchowym thrillerze Wielkiego Mistrza Przygody muszą rozwikłać kolejną zagadkę historii i zmierzyć się z miliarderką, która chce zakończyć epokę ropy naftowej!
Światowe zasoby ropy znikają w niewytłumaczalny sposób, gospodarka staje na skraju zapaści,
a kluczem do uratowania przyszłości jest tajemnica sprzed pięćdziesięciu lat.
Kurt Austin i ekipa NUMA dostają od prezydenta Stanów Zjednoczonych zadanie natychmiastowego wyjaśnienia przyczyn kryzysu. Trop wiedzie do genialnej miliarderki, opracowującej alternatywne źródła energii, która teraz poszukuje wraku okrętu podwodnego, zaginionego w 1968 roku na Morzu Śródziemnym.
Czy Kurt Austin, ścigany przez płatnych zabójców, zdoła ją wyprzedzić i zdobyć tajemniczy ładunek, od którego zależą losy świata?
„Bunt morza”
Wody oceanów wszędzie się podnoszą – zagrożenie dla całego świata rośnie z każdą chwilą.
Zespół Specjalny Narodowej Agencji Badań Morskich i Podwodnych (NUMA) rozpoczyna wyścig z czasem...
Alarmujący wzrost poziomu mórz świata – znacznie większy, niż mogłoby spowodować stopnienie lodowców – sprawia, że Kurt Austin, Joe Zavala i reszta zespołu naukowego Narodowej Agencji Badań Morskich i Podwodnych NUMA muszą znaleźć natychmiast wyjaśnienie.
Naturalny stop o niewiarygodnych właściwościach, dwa pięćsetletnie japońskie talizmany, zabójca tak brutalny, że nawet jakuza się go wyrzekła, i tajemnicze fale sejsmiczne – to elementy tajnego planu, mającego zmienić porządek świata.Od pełnych rekinów azjatyckich wód przez ulice nowoczesnego Tokio do zakazanej tajemniczej wyspy – zespół NUMA musi ryzykować wszystko, żeby zapobiec globalnej katastrofie.
CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsławniejszy bohater – Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści – wydawane w 105 krajach – przez pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler został nazwany Wielkim Mistrzem Przygody, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-241-5909-3

Liczba stron: 752

Format: 13.5x19.5cm

Cena detaliczna: 79,92 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...