Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oczami Maryi Patrzeć na świat z nieba

Emiliano Antenucci

Oczami Maryi Patrzeć na świat z nieba

9.3

(3 oceny) wspólnie z

20,90

 

Matko, obdarz nas swoim spojrzeniem! Twoje spojrzenie prowadzi nas do Boga, Twoje spojrzenie jest darem dobrego Ojca, który czeka na nas na każdym zakręcie naszej drogi, jest darem Jezusa Chrystusa na krzyżu, który bierze na siebie nasze cierpienia, nasze trudy, nasz grzech. I abyśmy mogli spotkać tego Ojca, pełnego miłości, dzisiaj mówmy do Niej: Matko, obdarz nas swoim spojrzeniem! PAPIEŻ FRANCISZEK Dlaczego dzięki Maryi powracają do Boga najbardziej zatwardziali grzesznicy i najbardziej przekorni ateiści? Z jakiego powodu nazywana jest przez wielu „kobietą ich życia”? Ojciec Emiliano Antenucci, kapucyn, wyjaśnia tajemnice patrzenia na świat oczami Maryi. Proponuje, by każdego dnia dokonywać „maryjnego nawrócenia”, przechodząc od zwykłego kultu Matki Bożej do miłowania Jej naprawdę. Opisując Jej życie, przywołuje konkretne sposoby, jak naśladować cnoty Maryi w codzienności. Na wzór Matki Chrystusa uczy czytelników wprowadzania pokoju do swojego serca i wejścia na drogę wdzięczności i miłosierdzia. Ojciec Emiliano Antenucci– włoski kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Od wielu lat zajmuje się duszpasterstwem młodzieży. Duża cześć jego pracy skupia się na mistycyzmie i duchowości, o których pisze w licznych publikacjach. W 2016 roku z okazji Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia został mianowany przez papieża Franciszka Misjonarzem Miłosierdzia.

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-668-5936-4

Tytuł oryginalny: Con gli occhi di Maria. Guardare il mondo dal cielo

Liczba stron: 144

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...