Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od deski do deski Testy ze znajomości lektur dla uczniów klas IV-VI

Anna Korcz

Od deski do deski Testy ze znajomości lektur dla uczniów klas IV-VI

18,18

 

Od deski do deski… to publikacja przeznaczona dla uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej, dotycząca lektur omawianych w klasach IV–VI. W I części znajdują się testy wiedzy, które z pewnością okażą się przydatne w utrwalaniu wiedzy o bohaterach i fabule przeczytanych pozycji, a także doskonaleniu umiejętności uważnego czytania i wykorzystywania tekstu jako źródła informacji. Zgromadzone w II części propozycje prac pisemnych służą natomiast ćwiczeniom w pisaniu wymaganych form oraz doskonaleniu umiejętności przekazywania swoich myśli na papierze. Podane w kluczu kryteria, zgodne z założeniami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, pozwolą skutecznie ocenić powstałe przez uczniów prace. Książka będzie nie tylko dobrym narzędziem do sprawdzenia znajomości lektur dla uczniów i nauczycieli, ale i wspaniałą zabawą dla wszystkich chcących odbyć podróż w świat książkowych postaci i przygód. Lista lektur, których dotyczą testy: Jan Brzechwa Akademia Pana Kleksa Roald Dahl Charlie i fabryka czekolady Ferenc Molnár Chłopcy z Placu Broni Andrzej Maleszka Czerwone krzesło Joanna Olech Dynastia Miziołków C.S. Lewis Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara Charles Dickens Opowieść wigilijna Éric-Emmanuel Schmitt Oskar i pani Róża Ewa Chotomska Pamiętnik Felka Parerasa Carlo Collodi Pinokio Jan Parandowski Przygody Odyseusza Kornel Makuszyński Szatan z siódmej klasy Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy Dorota Terakowska Władca Lewawu

Harmonia
Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-830-9278-2

Liczba stron: 188

Format: 20.5x29.3cm

Cena detaliczna: 26,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...