Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od drzewa życia do krzyża Klucz do najlepiej strzeżonych sekretów duchowości

Marcel Messing

Od drzewa życia do krzyża Klucz do najlepiej strzeżonych sekretów duchowości

6.0

(1 ocena) wspólnie z

22,38

 

Po cieszącej się wielkim zainteresowaniem WWW: Czy się przebudzimy? prezentujemy Czytelnikowi kolejną książkę Marcela Messinga.
Autor - wybitny religioznawca i antropolog - łącząc w fascynującą całość teksty gnostyczne z dorobkiem teologii i psychologii głębi, wyjawia nam najgłębsze misterium drzewa życia i krzyża.
Messing, odsłaniając przed nami ezoteryczne tajemnice, pilnie strzeżone przez wtajemniczonych na przestrzeni tysiącleci, ujawnia ukryte znaczenie biblijnych tekstów oraz podań, legend i symboli z różnych duchowych tradycji.
Doskonale udokumentowany materiał pozwala nam zrozumieć sekret grzechu pierworodnego, znaczenie wygnania z raju i ezoteryczny sens księgi Apokalipsy.
Rajskie drzewo poznania, będące symbolem rozłączenia z Bogiem, oraz krzyż, symbolizujący przywrócenie jedności z Bogiem - są z sobą nierozłącznie związane i wytyczają ludzką ścieżkę ku zbawieniu. Droga do oświecenia, czyli wyzwolenia z błędnego koła narodzin, cierpienia i śmierci zawiera się w uznaniu krzyża nie za symbol męki i łez, lecz za „drzewo życia”. Uwolniony od historycznych nieporozumień symbol krzyża wreszcie ujawnia swoje prawdziwe znaczenie. Jest on znakiem przezwyciężenia ego oraz zjednoczenia człowieka z duchem Wszechświata.

Kos
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-764-9054-0

Tytuł oryginalny: Van levensboom tot kruis

Liczba stron: 128

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...