Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od integracji do partycypacji Wyzwania imigracji w Polsce i Europie From Integration to Participation

Gmaj Katarzyna, Iglicka Krystyna

Od integracji do partycypacji Wyzwania imigracji w Polsce i Europie From Integration to Participation

15,38

 

Publikacja w dwóch wersjach językowych: s. 1–128 wersja polskojęzyczna;
s. 129–248 wersja angielskojęzyczna.
Praca jest dziełem oryginalnym, pionierskim i bardzo potrzebnym, o dużych walorach poznawczych, teoretycznych i utylitarnych. (…) Wypełnia lukę w literaturze przedmiotu, zwłaszcza jeśli idzie o opracowania politologiczne i socjologiczne na temat politycznej partycypacji i integracji imigrantów. O jej oryginalności i naukowych walorach przesądzają przyjęta metodologia oraz sposób interpretacji efektów uzyskanych w toku badań empirycznych. Książka ta (…) powinna dotrzeć nie tylko do specjalistów, ale również do elit politycznych i partyjnych.
Z recenzji prof. dr. hab. Józefa M. Fiszera

Niniejsza nie tylko pełni funkcję diagnostyczną, stanowi też bogaty materiał będący przesłanką do rozpoczęcia szerokiej debaty publicznej nad zakresem dopuszczalnej aktywności politycznej imigrantów w Polsce. Jest to zbiór informacji na temat omawianego zagadnienia, który powinien być przedstawiony zarówno działaczom politycznym, funkcjonariuszom publicznym, jak i publicystom podejmującym zagadnienia społeczno-polityczne.
Z recenzji dr. hab. Pawła Huta

The book is an original, pioneering and necessary work offering cognitive, theoretical and utilitarian, features. (…) It fills the gap in literature on the issue, especially within the category of books on political science and sociology. Its original and scientific character is settled by the adopted methodology and the way in which the empiric research outcomes are interpreted. (…) It should reach not only specialists but also political and party elites.
Review by Professor Józef M. Fiszer, Ph.D.

Apart from its diagnostic function, the work constitutes abundant material for starting widespread public debate over the scope of immigrants’ political activeness admissible in Poland. It is a collection of information on the discussed issue that should be presented to political activists and government officials as well as journalists involved in social and political issues.
Review by Paweł Hut, Ph.D.

Scholar
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-738-3755-3

Liczba stron: 248

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 21,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...