Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od modlitwy w ogrojcu do triumfu na krzyżu Wizje Marii z Agredy

Maria od Jezusa z Agredy

Od modlitwy w ogrojcu do triumfu na krzyżu Wizje Marii z Agredy

21,88

 

Wydarzenia opisane w tej książce obejmują czas od modlitwy Jezusa w ogrodzie oliwnym aż po Jego śmierć na krzyżu i złożenie do grobu. Mocno osadzone w przekazie biblijnym, zawierają dotychczas nieznane szczegóły, które uzupełniają opis ewangeliczny, a także wątki obecne w popularnych w tamtej epoce apokryfach. Na każdym etapie męki Bożego Syna obecna jest również Matka Boża, która zajmuje bardzo ważne miejsce w objawieniach mistyczki. Otrzymujemy nie tylko szczegółowy opis jej zachowania i przeżywanego cierpienia, ale i poznajemy tajemnice, które dane jej było w tym czasie otrzymać.
Przepełnione mistyką dzieło hiszpańskiej mniszki pozwala czytelnikowi przenieść się w świat głębokich doznań i umocnić bliską relację z ciepiącym Zbawicielem. Pomaga w tym inspirująca obecność Matki Bożej.
Maria od Jezusa z Ágredy (1602-1665), hiszpańska mistyczka i wizjonerka z Zakonu Sióstr Franciszkanek od Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (koncepcjonistek). Od 25 roku życia do śmierci (z kilkuletnią przerwą) sprawowała funkcję ksieni klasztoru w Ágredzie. Odznaczała się niezwykłą mądrością i jasnością osądów. Przez ponad 22 lata była doradcą króla Hiszpanii Filipa IV. Istnieją świadectwa jej współczesnych, że posiadała dar bilokacji. Jest autorką wielu dzieł ascetycznych. Zmarła w opinii świętości, a jej zachowane ciało spoczywa w kościele przy klasztorze w Ágredzie. Osiem lat po jej śmierci papież Klemens X nadał jej tytuł Sługi Bożej. Jej proces beatyfikacyjny jest w toku.

Wydawnictwo M
Oprawa miękka

ISBN: 9788380439306

Liczba stron: 240

Format: 14.0x20.2cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...