Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od psychologii pracy do neuronauki Monografia Jubileuszowa dla Profesora Tadeusza Marka

Józef Maciuszek

Od psychologii pracy do neuronauki Monografia Jubileuszowa dla Profesora Tadeusza Marka

47,26

 

Oddajemy do Państwa rąk monografię jubileuszową wydaną dla uhonorowania dorobku i wieloletniej pracy naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej prof. dr. hab. Tadeusza Marka. Jest ona zbiorem prac naukowych, chociaż znalazły się między nimi również teksty o charakterze metarefleksji nad stanem nauki. Jesteśmy, jako redaktorzy, przekonani, że taka konstrukcja niezwykle pasuje do sylwetki Pana Profesora – z jednej strony Dostojnego Jubilata i wielce szanowanego naukowca, z drugiej – wyrazistej osobowości. Dlatego najpierw kilka słów niezwiązanych z dorobkiem naukowym Profesora.

Kontakt z Panem Profesorem pozostawia zawsze wrażenie niesamowitej energii, natychmiast udzielającej się otoczeniu i kierowanej na mnóstwo rozmaitych spraw. Poważnym treściom towarzyszą wyśmienite żarty i anegdoty, a zainteresowaniom naukowym niezwykle szerokie horyzonty, liczne zaangażowania, oryginalne hobby i nieco ekscentryczne zamiłowania. Gdy dodamy do tego eleganckie, kolorowe garnitury, krawaty i poszetki, to staje się jasne, że Pana Profesora nie da się nie zauważyć, nie zapamiętać, a jego postać emanuje ogromną charyzmą.

Książka, którą mają Państwo przed sobą, jest zbiorem prac napisanych przez osoby związane z Profesorem – kolegów, uczniów/wychowanków oraz wieloletnich współpracowników. Wśród autorów poszczególnych tekstów znajdują się przedstawiciele różnych pokoleń badaczy, współpracownicy z różnych etapów Jego pracy zawodowej, z wielu ośrodków akademickich (polskich i zagranicznych),
doktoranci, osoby organizacyjnie z Nim związane na różnych etapach pracy zawodowej.
Ze Słowa wstępnego

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oprawa miękka

ISBN: 9788323352198

Liczba stron: 416

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 57,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...