Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od tradycyjnego rachunku kosztów do nowoczesnego controllingu kosztów Pragmatyczne podejście

Świderska Gertruda Krystyna

Od tradycyjnego rachunku kosztów do nowoczesnego controllingu kosztów Pragmatyczne podejście

42,11

 

Celem opracowania jest pokazanie, jaki wpływ na wykorzystanie informacji o kosztach ma sposób ich przygotowania oraz jakie mogą być konsekwencje zastosowania nieodpowiednich rozwiązań rachunku kosztów dla uzyskania informacji do podejmowania decyzji. Źródłem informacji o kosztach może być zarówno tradycyjny rachunek kosztów, jak i nowoczesny controlling kosztów. Tradycyjny to „zgodny z tradycją”, „znany, stosowany od dawna”, „zachowujący tradycję, przywiązany do przeszłości”. Nowoczesny to „właściwy nowym czasom”, „zgodny z najnowszymi osiągnięciami i tendencjami w danej dziedzinie”.

W opracowaniu przedstawiono rozwiązania tradycyjnego (sprawozdawczego) rachunku kosztów i nowoczesnego controllingu kosztów oraz pokazano, jakie informacje można z nich uzyskać i jaki wpływ będą one miały na podejmowane decyzje.

Walorem książki są liczne przykłady. Niektóre mają charakter ciągniony – w rozdziale drugim odnoszą się do stosowania tradycyjnego rachunku kosztów, a w rozdziale trzecim obrazują różnice w zakresie uzyskanych informacji w przypadku zastosowania nowoczesnego controllingu kosztów. Dużą wartością publikacji są, zawarte w rozdziałach 2 i 3, studia przypadków oparte na przykładach, które przedstawiają sytuacje w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych, handlowych. Każdy przypadek pokazuje problem decyzyjny występujący w opisanej jednostce, analizę tego problemu, zastosowane narzędzie do tworzenia informacji kosztowej oraz proponowane rozwiązanie.

Książka adresowana jest do wszystkich, którym potrzebna jest praktyczna wiedza z zakresu podejmowania decyzji przy wykorzystaniu informacji o kosztach.

Difin
Oprawa miękka

ISBN: 9788382702705

Liczba stron: 184

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 58,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...