Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od zera do nieskończoności... Prawie wszystko z matematyki

Mike Goldsmith

Od zera do nieskończoności... Prawie wszystko z matematyki

7.0

(4 oceny) wspólnie z

19,00

 

Ta fantastyczna i absolutnie odlotowa książka jest dla każdego, kto kocha albo tylko lubi matmę! Co więcej, ten zabawny zbiorek matematycznych faktów i ciekawostek zainteresuje także tych, którzy matematyki, cóż, raczej nie darzą ciepłym uczuciem!

Jak to możliwe? Ta książka porwie zarówno fanów matematyki, jak i osoby mniej z nią zaprzyjaźnione w niezwykłą podróż do świata procentów, twierdzeń i reguł. W rezultacie wszyscy wprost oszaleją na punkcie ułamków, całek i liczby ? (zwanej też ludolfiną, prawda, że śmiesznie?)!

Ale nie jest to książka tylko o matematycznych zagadnieniach. Chce nam ona także pokazać, w jaki sposób matematyka wpływa na nasze codzienne życie: na muzykę, zachowania zwierząt, ekonomię i informatykę. Dzięki jej stronom poznamy też wyjątkowych ludzi, którzy mieli prawdziwego matematycznego bzika i dzięki temu osiągnęli w swym życiu wiele spektakularnych sukcesów.

Brzmi intrygująco? Gwarantujemy, że młody czytelnik będzie zaskoczony, zaciekawiony, zdziwiony i rozbawiony, i po prostu… zakocha się w matmie!



Odbiorcy

– fani matematyki i ci, którzy jej serdecznie nie znoszą;

– każdy uczeń, który ma w szkole matematykę;

– rodzice i nauczyciele, którzy chcą zainteresować młodzież matematyką;



Dlaczego warto nabyć tę książkę

– jest pełna ciekawych i zaskakujących faktów, twierdzeń i reguł;

– przygotowano ją w nowoczesny, ciekawy dla młodzieży sposób;

– znajdziemy w niej garść wiedzy i mnóstwo wesołej zabawy.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-797-1916-7

Liczba stron: 128

Cena detaliczna: 19,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...