Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oddaj albo giń!

Olga Rudnicka

Oddaj albo giń!

6.5

(884 ocen) wspólnie z

38,00

 

Mówią, że praca w bibliotece jest nudna. Nie znają się…
Taka myśl pojawia się w głowie Matyldy Dominiczak, gdy w archiwum znajduje trupa jednego z czytelników. Jedyne co z całą pewnością może o ni powiedzieć, to to, że zazwyczaj przetrzymywał książki jeszcze długo po terminie oddania.
Matylda zostaje oskarżona o morderstwo. Wbrew wszelkim przeciwnościom, kobieta sama postanawia odkryć prawdę i oczyścić się z zarzutów.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-816-9251-9

Liczba stron: 416

Prószyński Media

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 38,00 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Sabina Rak

Szacunek!

„Były sobie świnki trzy", „Cichy wielbiciel", „Granat poproszę" - przeczytałam całą masę książek Olgi Rudnickiej. Teraz przyszła pora na „Oddaj albo giń". Kolejna świetna lektura, którą pochłania się jednym tchem. Jestem urzeczona lekkością pióra tej autorki, tego jak potrafi wyczarować tak zawiłą, a zarazem zaskakującą historię. Szacunek!
Henryk Trąbka

Dobra zabawa

Jestem wielkim fanem tego typu książek. Autorka miała genialny pomysł na fabułę i równie genialnie go zrealizowała. Skąd w bibliotece wziął się trup? I dlaczego policja podejrzewa Matyldę? Od samego początku polubiłem główną bohaterkę, jej przebojowość i stanowczość, by odkryć prawdę. Trochę kryminał, trochę komedia, a na pewno dobra zabawa gwarantowana
Dagmara Dąbek

Polecam!

Książki Olgi Rudnickiej zawsze są napisane na najwyższym poziomie. „Oddaj albo giń" to kolejna świetna propozycja od tej autorki. Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Nie mogłam się oderwać, tak bardzo kibicowałam Matyldzie w jej poczynaniach. Polecam!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...