Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oddam ci słońce

Jandy Nelson

Oddam ci słońce

7.9

(325 ocen) wspólnie z

27,99

 

Co sprawia, że człowiek mówi coś zupełnie odwrotnego, niż chciałaby powiedzieć każda komórka jego ciała?

Bliźnięta Noah i Jude od zawsze stanowiły jedność. Byli utalentowani artystycznie, łączyła ich miłość do sztuki, mieli niepohamowaną wyobraźnię i... skomplikowane charaktery. Ona – zbuntowana, odważna, popularna, ale niedoceniana przez matkę. On – uczuciowy, skryty, nieumiejący dopasować się do oczekiwań ojca. Oboje wyjątkowi. Oboje tak samo pragnący miłości i akceptacji.

Z czasem zazdrość, niepewność, strach i niedopowiedzenia piętrzą się i tworzą między rodzeństwem mur. Jedno rozdarte serce pociąga za sobą kolejne – Jude rani brata, a Noah ukochanego. Czy dotarcie do momentu, w którym coś rozdzieliło brata i siostrę, pozwoli im ponownie stać się jednością?

„Oddam ci słońce” to coś więcej niż historia o twórczym rodzeństwie, o nastolatkach pełnych gniewu i niezrozumienia. To także opowieść o tym, jak odnaleźć własną tożsamość, dojrzeć, nauczyć się kochać – także samego siebie.

*

Podzielili między siebie świat. Noah i Jude. NoahiJude.

Ich historię poznajemy z dwóch perspektyw. O tym, co było, opowiada trzynastoletni Noah, o tym, co jest – szesnastoletnia Jude. Oddają sobie głos, aby dotrzeć do momentu, który ich rozdzielił. Wtedy będą mogli ponownie stać się jednością.

Jandy Nelson podobnie jak Jude jest bardzo przesądna: odpukuje w niemalowane drewno, nosi talizmany, a w dzieciństwie szkoliła się w sztuce polowania na czterolistne koniczyny. Poza tym uwielbia rzeki, gorącą wodę, poezję, twórczość Marca Chagalla, żyrafy i być szaleńczo zakochana. Jest fanką Johna Greena, boi się pająków i często śni na jawie. „Oddam ci słońce” – bestseller na liście „New York Timesa” – to jej druga powieść.

Jandy Nelson ma rzadki i niezwykły talent. Jej proza tętni życiem, zapiera dech, jest przepełniona pasją, a opisywana historia przypomina mi, dlaczego SŁOWA MOGĄ ZMIENIĆ ŚWIAT.
Tahereh Mafi, autorka „Gdyby ocean nosił twoje imię”

Trzeba odwagi, by dorosnąć i stać się tym, kim naprawdę jesteś.
E.E. Cummings

„Oddam ci słońce” jest zbiorem barwnych, tętniących życiem scen. Nie tylko o nich czytasz, ale też czujesz, widzisz i słyszysz od pierwszej do ostatniej strony.
Julia

Książka o wyborach i ich konsekwencjach, o kłamstwie i o tym, co ze sobą niesie. To również powieść o sile miłości – najpierw tej niedojrzałej, a później w pełni rozkwitłej.
Karolina

Otwarte
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-813-5048-8

Otwarte

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

Rok wydania: 2020

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...