Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oddech bogów

Bernard Werber

Oddech bogów

7.0

(84 ocen) wspólnie z

37,00

 

Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja rozgrywa się w mieście Olimp, na wyspie Aeden. Tam znajduje się niezwykła szkoła, w której rolę nauczycieli pełni dwunastu bogów greckiej mitologii. Ich zadaniem jest nauczanie sztuki kierowania ludźmi w taki sposób, aby mieli w sobie wolę przeżycia, chcieli budować miasta, tworzyć religie, podnosić poziom swojej świadomości.

„Ta saga gwarantuje totalne szaleństwo i śmiech, którego nie da się powstrzymać”. Carrefour Savoirs

„Sposób przedstawienia wielkich zagadnień dotyczących naszego świata, widzianego jako mikrokosmos Werber opanował do perfekcji”. – decitre.fr

W Olympii pozostała tylko połowa uczniów szkoły bogów, najsłabsi odpadli.

Michael Pinson każe śledzić swój lud. Jedni uczniowie się bawią, inni mają problemy ze stworzeniem alternatywnego planu działania do już obowiązującego dla Ziemi 1. Gdyby tylko istniał jeden sposób, aby zmienić cywilizacje…

Michael nie wydaje się być zatroskany faktem, iż przeżyje śmiertelników, którzy go czczą. Ma bowiem swoje codzienne problemy, z którymi musi się uporać. Jest zakochany w Afrodycie, bogini miłości, a jeden z uczniów bez skrupułów eliminuje kandydatów do ręki bogini.

Oddech bogów to podróż w świat fantazji i marzeń, ale także refleksji filozoficznej nad historią ludzkości i jej meandrów.

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-05-08

ISBN: 978-83-799-9063-4

Tytuł oryginalny: LE SOUFFLE DES DIEUX

Liczba stron: 504

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 37,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...