Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Odnaleźć schronienie

Christopher Jamison OSB

Odnaleźć schronienie

7.0

(6 ocen) wspólnie z

20,30

 

Jakiś czas temu telewizja BBC emitowała niecodzienny reality show pod tytułem The Monastery (Klasztor). Pięciu mężczyzn: Tony, Gary, Anthoney, Nick oraz Peter, na czterdzieści dni i nocy zamieszkało w opactwie Benedyktynów w Worth, poddając się wymogom monastycznej reguły. Ich postępy śledziły kamery telewizyjne.

Zanim mężczyźni zdecydowali się na udział w programie, prowadzili zwykłe życie. Tony zajmował się produkcją zwiastunów do erotycznego czatu, Gary pracował jako malarz i renowator, Anthoney był zatrudniony w wydawnictwie prawniczym, Nick zajmował się naukowo buddyzmem na uniwersytecie w Cambridge, a Peter, emerytowany nauczyciel, pisał poezję. Mieszkając w klasztorze, nie tylko poukładali swoje życie, odbudowali kontakty z bliskimi, ale także zobaczyli, że reguła świętego Benedykta, której się podporządkowali, jest skutecznym antidotum na ich problemy.

Zachęcony popularnością programu Christopher Jamison, opat Worth, napisał książkę o tym, jak stosowanie reguły świętego Benedykta pomaga w codziennym życiu. Odnaleźć schronienie to propozycja dla wszystkich ludzi, którzy czują, że omija ich to, co naprawdę ważne, gdyż są zbyt zajęci, zapracowani i zestresowani, by zastanowić się nad sobą. Takim osobom Jamison proponuje siedem kroków, które pomogą odnaleźć wewnętrzny spokój.

Znak
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2008-02-08

ISBN: 978-83-240-0922-0

Opracowanie graficzne
Joanna Gromek

Tytuł oryginalny: Finding Sanctuary

Liczba stron: 224

Znak

Format: 124 x 195 mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Tłumaczenie: Andrzej Wojtasik

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...