Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Odnowa w Duchu Świętym i siły ciemności

Suenens Leon Joseph

Odnowa w Duchu Świętym i siły ciemności

14,99

 

Kolejna pozycja z serii Dokumentów z Malines, przeznaczonych dla Odnowy w Duchu Świętym. Tym razem kard. Suenens pochyla się nad tematem walki duchowej chrześcijanina z siłami ciemności. W książce znajdziemy krótki zarys teologii dotyczący istnienia i oddziaływania Szatana na współczesny świat, jak również analizę i wskazania duszpasterskie odnoszące się do praktyki modlitwy o uwolnienie, spotykanej w kręgach Odnowy. Pomimo upływu lat praca ta pozostaje aktualna, a pewne jej sugestie (np. konieczność zrewidowania Rytuału Rzymskiego na temat egzorcyzmów) okazały się prorocze.

Serafin
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-605-1267-8

Tytuł oryginalny: Renouveau et Puissances des Tenebres

Liczba stron: 120

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...