Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą

Katarzyna Bellingham

Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą

58,35

 

Ogród przyjazny dla natury to przestrzeń tętniąca życiem.

To miejsce, gdzie każda pora roku – a nawet każdy miesiąc, tydzień czy dzień są inne, niepowtarzalne. W ogrodzie naturalnym nasza kontrola sprowadza się do minimum – kosimy trawiaste ścieżki oraz krawędzie i sadzimy wybrane przez siebie gatunki roślin, ale pozwalamy, aby rośliny same rosły i nic nie zakłócało im kontaktów z pszczołami, motylami, ptakami, małymi zwierzętami, a wiatr , słońce i powietrze miały do nich nieograniczony dostęp. Pozwalamy, aby ogród żył swoim rytmem. Możemy ewentualnie mądrze pomóc mu w utrzymaniu jego świetności poprzez dokarmianie gleby materią organiczną, przycinanie martwych części roślin na wiosnę czy zapewnianie wody podczas okresów suszy. Ale nie uważamy się za szefa swojego ogrodu i wszystkiego co w nim żyje, a raczej jesteśmy jego wspólnikiem.

W książce Ogród Bellingham autorka zaprasza czytelników do swojej zielonej oazy, pokazuje krok po kroku jak założyć i uprawiać ogród w zgodzie z rytmami natury , jak rozumieć przyrodę, żeby mądrze pomagać roślinom rosnąć nie niszcząc przy tym środowiska naturalnego. Dzieli się swoim doświadczeniem i zaraża entuzjazmem dzięki czemu zaczynamy wierzyć, że każdy z nas może stworzyć, choćby niewielki naturalny ogród, a pielęgnowanie go to sposób życia, a nie tylko cięża praca. We wstępie pisze: „...złotą zasadą ekologicznego ogrodnika jest jak najmniejsza ingerencja, zapomnijcie więc o żmudnej orce, karczowaniu czy odchwaszczaniu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ogrodników pracujących w zgodzie z naturą znane są takie sposoby uprawy, które pozwolą mieć i zdrowe, bujne rośliny, i czas na relaks w pięknych okolicznościach przyrody.” Czyż nie brzmi to jak wspaniała obietnica? Z książką Ogród Bellingham sami możemy ją spełnić.

Z książki dowiemy się także jakie prace wykonuje się w Ogrodzie Bellingham w kolejnych porach roku, jak zakładać rabaty preriowe, kwiatowe, sad, łąkę. Co robić, aby przez cały rok cieszyć się smacznymi i zdrowymi warzywami z własnego ogrodu. Znajdziemy ciekawe przepisy na dżem z papryczek chili, sos z pieczonych pomidorów, tajską zupę dyniową i wiele innych nieocenionych przepisów i porad. Taki właśnie jest Ogród Bellingham, o którym Katarzyna Bellingham opowiada czytelnikom na stronach tej książki.

Wytwórnia
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-670-3214-8

Liczba stron: 288

Cena detaliczna: 99,00 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...