Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ogród kości

Tess Gerritsen

Ogród kości

7.7

(4458 ocen) wspólnie z

31,36

 

Nowe wydanie błyskotliwych thrillerów gwiazdy gatunku!

Thriller, w którym doktor Maura Isles występuje gościnnie – tym razem solo.

Zbrodnie nie zmieniają się aż tak bardzo na przestrzeni wieków. Tess Gerritsen pokazuje to w tej powieści. I pokazuje też, że jest mistrzynią w pisaniu o morderstwach, zarówno tych dokonywanych współcześnie, jak i tych sprzed wieków.

Niezidentyfikowane kości, głęboko pogrzebane sekrety, nierozwiązana sprawa...

Julia Harnill dokonuje przerażającego odkrycia w ogrodzie nowo kupionego domu. Skalista ziemia kryje czaszkę kobiety, która według doktor Maury Isles została zabita, i to tak dawno temu, że nie kwalifikuje się do tego, by badał ją lekarz sądowy. Zaintrygowana tą tajemnicą Julia postanawia dowiedzieć się, kim była ta kobieta i dlaczego jej szczątki znalazły się w ogrodzie, a nie na cmentarzu.

Prawie dwieście lat wcześniej Norris Marshall, student medycyny bez grosza przy duszy, dołącza do ludzi plądrujących groby – nocami wykrada z cmentarza świeżo pochowane zwłoki i sprzedaje do badań szpitalowi uniwersyteckiemu. Szybko zostaje schwytany i staje się głównym podejrzanym w sprawie makabrycznego morderstwa pielęgniarki. By udowodnić swoją niewinność, Norris razem z jedynym świadkiem zabójstwa, młodą kobietą, która może być następną ofiarą, przeczesują Boston – od ponurych zaułków po salony elity – by znaleźć sprawcę. Potwora, który prawdopodobnie poluje na kolejną ofiarę.

Albatros
Oprawa miękka

Liczba stron: 416

Albatros

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...