Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ogród w torebce

Romana Hasenehohl

Ogród w torebce

16,58

 

Samodzielna uprawa warzyw i ziół – po to, żeby urządzić ogródek w torbach nie trzeba posiadać nawet jednego metra kwadratowego ziemi - w zupełności wystarczy trochę zapału.
Sałata dębolistna na parapecie, pomidory i papryka na klatce schodowej albo dynie na balkonie – Romana Hasenehohl, dziennikarka, pisząca wcześniej w austriackim dzienniku „Der Standard”, która już od dzieciństwa była zafascynowana ogrodnictwem - udowadnia, że można zostać ogrodnikiem amatorem nie mając do dyspozycji nawet skrawka ziemi. Podchwyciła ona najnowszy trend ogrodnictwa miejskiego i pokazuje w swojej książce, jak można wyhodować warzywa w torbach – takich jak zwykła torba plastykowa, wyeksploatowana torba kąpielowa, czy elegancka torba papierowa.
Można tu również znaleźć dokładne informacje na temat uprawy roślin - niezależnie od tego, czy będziemy zaczynać od sadzonki, czy od nasienia - dotyczące wyboru właściwej ziemi, najlepszego sposobu nawożenia, a także na temat szkodników oraz metod ich zwalczania. Całość dopełniają opisy roślin najchętniej uprawianych na balkonach i w ogródkach.
• Torby – które się nadają?
• Ulubione rośliny balkonowe: pomidory
• Zgodnie z aktualnymi trendami: papryka i chili
• Ogórek, cukinia i dynia
• Ukochane dzieci ogrodników-amatorów: zioła
• Ogród w torbach w rocznym cyklu wegetacyjnym
Twoje marzenie o posiadaniu własnego ogródka może się spełnić, jeżeli urządzisz sobie ogród w torbach!

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5283-0

Liczba stron: 160

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...