Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ogród zła

Graham Masterton

Ogród zła

6.5

(233 ocen) wspólnie z

29,80

 

Jim Rook, nauczyciel języka angielskiego w West Grove Community College w Los Angeles, wraca do szkoły po wakacjach, i zastaje w klasie makabryczną instalację na suficie. Ofiarą złożoną w piekielnej liturgii okazuje się jego córka, o której istnieniu dotąd nie wiedział. W krwawym obrzędzie zostają złożone kolejne ofiary. Prześladuje go także postać z szarych kłębów dymu, złowrogi Baal, książę piekła.
W szkole pojawia się nowy uczeń, Simon Silence oraz jego ojciec, pastor. Bardzo im zależy na poznaniu Jima Rooka i zaproszenia go do tajemniczego rytuału, gdzie wykorzystają jego parapsychiczne zdolności. Częstują go jabłkami odmiany paradise, a po ich zjedzeniu Jim przestaje panować nad sobą, nad swoją agresją i chucią. Jim Rook ulega nagabywaniom, chcąc przywołać z krainy zmarłych swego ojca i niewinne ofiary. Decyzja okazuje się fatalna. Z grobów powstają dzieci biblijnej Lilith. Rozpętuje się piekło.

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-5641-2

Liczba stron: 336

Albatros

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 29,80 zł

Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...