Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ojciec Chrzestny

Mario Puzo

Ojciec Chrzestny

8.8

(23015 ocen) wspólnie z

36,57

 

Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku.

Jej ekranizacja, stworzona przez Francisa Forda Coppolę z pamiętnymi kreacjami aktorskimi Marlona Brando i Ala Pacino, to według częstej opinii krytyków i kinomanów najlepszy film wszech czasów.

Wznowienie w ramach nowej edycji wszystkich dzieł pisarza, w pięknej i spójnej szacie graficznej.

Porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci.

Mroczny świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią.

Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie – handlu narkotykami – wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?


Oszałamiający triumf… Najwybitniejsza powieść o złowrogim bractwie zbrodni.

„The Saturday Review”

Nie będziecie mogli się od niej oderwać i nie będziecie potrafili przestać o niej śnić!

„New York Magazine”

Albatros
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-675-1289-3

Liczba stron: 576

Albatros

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...