Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Okropny Maciuś i Namolna Niania

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Okropny Maciuś i Namolna Niania

7.0

(16 ocen) wspólnie z

11,93

 

Uwaga, łobuziaki! Okropny Maciuś nadchodzi!

Maciuś ma niebieskie oczy, kręcone włosy i zadarty nos. Wygląda jak aniołek, ale jest naprawdę okropny… Tymczasem w domu Okropnego Maciusia pojawia się Namolna Niania, trucicielka moli, która twierdzi, że nazbyt żywego chłopca trzeba utemperować! O, nie! Maciuś na to nie pozwoli! Udowodni niani, że naprawdę jest okropny! Na beczkę prochu! Broń się, Maciusiu!

Pierwszy tom prześmiesznej serii!

Namolna Niania miała brodawkę na brodzie. Z brodawki wyrastały trzy czarne włosy. Jeden włos był wyjątkowo długi i zakręcony.

„Czekaj, ty morderco moli! Zaraz spotka cię zasłużona kara!” – pomyślał gniewnie Okropny Maciuś. Złapał za najdłuższy włos. Szarpnął z całej siły. I wyrwał go z brodawki Namolnej Niani!

– Cha! Cha! – zaśmiał się okropny rabuś morski.

– O LUUUDZIE!!!!!! – ryknęła dziko Namolna Niania.

Do pokoju Maciusia i Michasi przybiegli ludzie, czyli mama Sabina i tata Sebastian. Za ludźmi wpadły rude koty Mruczki. A nad łebkami kotów przeleciał pies Pirat. Pies nie miał skrzydeł, więc spadł na Namolną Nianię.

Namolna Niania łupnęła o podłogę.

ŁUP!!!

Grube nogi niani wystrzeliły w górę. A pluszowe kapciuchy wpadły pod łóżko. I wtedy wszyscy zobaczyli bawełniane majtki Namolnej Niani. Białe, w wielkie czerwone serducha.

Nasza Księgarnia (WNK)
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-05-08

ISBN: 978-83-101-2254-4

Liczba stron: 96

Format: 130x192mm

Cena detaliczna: 15,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...