Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Okrutny wiatr

Glen Cook

Okrutny wiatr

7.4

(179 ocen) wspólnie z

54,90

 

Zanim nastała Czarna Kompania, panowało Imperium Grozy
Okrutny wiatr to zbiorcze wydanie pierwszych trzech powieści legendarnego cyklu „Imperium Grozy”: Zapada cień wszystkich nocy, Październikowe dziecko, Zgromadziła się ciemność wszelaka.
Zapada cień wszystkich nocy… Za górami zwanymi Smoczymi Zębiskami, poza chłodnym tchnieniem Wiatrołaka, ponad mury zamku Fangdred wznosi się Wieża Wichrów. Stamtąd Gwiezdny Jeździec wzywa do wojny, której obawiają się nawet czarodzieje. Wojny o miłość. O miłość kobiety imieniem Nepanthe, księżniczki z rodu Królów Burzy…
Gdy liście czerwienieją krwawo, a wiatr przenika do kości, nadchodzi czas rzeczy mrocznych i dziwnych, czas październikowego dziecka. Księżniczka za sprawą skrzydlatego zasypia śmiertelnym snem. Nepanthe i Szyderca czekają na niespodziewane...
Na krańcu imperium Szyderca znajduje starych przyjaciół w objęciach śmierci. Nepanthe przemierza grząskie od krwi pola bitew. Tam, gdzie zgromadziła się ciemność wszelaka, wyjawiony wreszcie zostaje straszny sekret Gwiezdnego Jeźdźca. Taki jest koniec. Koniec to jednak tylko słowo… którego czarodzieje używają na określenie nowego początku…
Nowa edycja cyklu „Imperium Grozy” będzie się składała z czterech tomów. Czwarty tom będzie zawierał całkowicie nowy materiał: najnowszą powieść (A Path to a Coldness of Heart) oraz dziesięć opowiadań

„<> Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji w fantasy. Sprowadził opowieść do poziomu zwykłego człowieka, porzucając zużyte wzorce królów, książąt i złych czarnoksiężników. Było to niczym czytanie na haju powieści o wojnie w Wietnamie”.
Steven Erickson

„Talent Cooka do łączenia twardego realizmu z bogactwem fantasy owocuje wybitnym dziełem”.
„Library Journal”

„Cook tworzy bogaty świat pełen różnorodnych ras, kultur i religii. Łączy mityczność i egzotykę z realizmem, jego postacie z krwi i kości wciągają czytelnika w swoje sojusze, namiętności i zdrady”.
„Publishers Weekly”

Glen Cook (ur. 1944) – autor wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kalifornii, studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył, by zostać pilotem phantoma
F-4, ale ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps. Wojskową karierę podjął syn Glena, natomiast autor przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych fabrykach koncernu General Motors. Jego pasją jest czytanie i kolekcjonowanie książek historycznych oraz zbieranie znaczków.
Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swoich książek. O tym, że robi to przekonująco, świadczy fakt, iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy podczas Wojny w Zatoce.
Najbardziej znane cykle autorstwa Cooka to: „Czarna Kompania”, „Imperium Grozy” i „Delegatury nocy” (wszystkie wydane przez REBIS) oraz seria o inspektorze Garretcie.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-09-04

ISBN: 978-83-751-0838-5

Liczba stron: 856

Rebis

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Tłumaczenie: Jan Karłowski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...