Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oktawian August Ojciec chrzestny Europy

Richard Holland

Oktawian August Ojciec chrzestny Europy

7.5

(2 oceny) wspólnie z

49,80

 

Po bestsellerze Cezar kolejna pasjonująca biografia rzymskiego cesarza

„Jest wiele książek o pierwszym cesarzu Rzymu, ale na pewno nie ma żadnej z tak trafnym podtytułem jak ta biografia. »Ojciec chrzestny Europy« idealnie oddaje sylwetkę Oktawiana Augusta i jego znaczenie dla dziejów świata”. „The Times”

Pierwszy cesarz Rzymu, władca imperium przez czterdzieści cztery lata, urodził się na prowincji, w plebejskiej rodzinie. Jak outsider z małego miasteczka zdołał dotrzeć na szczyt i zostać ojcem-założycielem zachodniej cywilizacji?

Oktawian August, adoptowany syn Juliusza Cezara, pojawił się niespodziewanie na scenie politycznej po idach marcowych. Rozpętał wojnę domową, aby pomścić zabójstwo przybranego ojca, i został konsulem – najmłodszym w historii Rzymu. Dlaczego lud Rzymu zaufał dziewiętnastolatkowi i powierzył mu władzę?

Zapewniając, że chce przywrócić świetność republice, Oktawian uczynił się monarchą absolutnym. Przechytrzył i przeżył wszystkich swoich głównych przeciwników. Doczekał się praprawnuka i umarł we własnym łóżku ucałowany przez kobietę, która była jego żoną
przez ponad pięćdziesiąt lat, w otoczeniu rodziny i przyjaciół, czczony jako bóg. Ale jakim był człowiekiem?

Amber
Oprawa: Kartonowa Foliowana

ISBN: 978-83-241-7014-2

Liczba stron: 288

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 49,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...