Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Okularnik

Katarzyna Bonda

Okularnik

7.0

(3303 ocen) wspólnie z

25,92

Sielskie miasteczko zmienia się w arenę krwawych porachunków

Kontynuacja bestsellerowego „Pochłaniacza”.

Sasza Załuska postanawia wrócić do policji. Najpierw jednak wyjeżdża do Hajnówki na Podlasiu. Chce raz na zawsze uporządkować swoje życie osobiste.

Profilerka uczestniczy w tradycyjnym białoruskim weselu i staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń. Uprowadzona panna młoda to kolejna kobieta, związana z lokalnym przedsiębiorcą, która zaginęła bez śladu.

Tymczasem w okolicznych lasach wciąż znajdowane są ludzkie szczątki. W każdej z tych niewyjaśnionych spraw przewija się auto - mercedes okularnik. Na jaw wychodzą także mroczne sekrety mieszkańców miasta silnie związane z przeszłością.

W 1946 roku na terenach Podlasia oddział jednego z „żołnierzy wyklętych” - Romualda Rajsa „Burego” - dokonał pogromu wsi prawosławnych.

Na oczach Saszy sielskie miasteczko zmienia się w arenę krwawych porachunków, podczas których z pełną siłą odżywają polsko-białoruskie antagonizmy.

Katarzyna Bonda (ur. w 1977 r. w Hajnówce) - polska pisarka i dokumentalistka, dziennikarka oraz scenarzystka zajmująca się tematyką kryminalną. Związana z „Super Expressem”, „Newsweekiem”, „Wprostem”, TVP S.A., „Miesięcznikiem Zdrowie”, „Naj”, „Expressem Wieczornym” i „Kurierem Podlaskim”.

W 2007 roku zadebiutowała powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank”. Do polskiej powieści kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa - psychologa policyjnego - Huberta Meyera. Postać ta występuje w jej powieściach od debiutu.

Bonda pisała także dokumenty kryminalne „Polskie morderczynie” (2008) i „Zbrodnia niedoskonała” (2009).

Muza SA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7758-980-9

Liczba stron: 848

Muza SA

Format: 13.0x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Zapraszamy na profil autorki na Facebooku!

„Okularnik” rusza w świat!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...