Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Okup za Romanowów

Clive Cussler, Robin Burcell

Okup za Romanowów

27,45

 

Światowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu FARGO.
Sam i Remi Fargo – małżeństwo milionerów i poszukiwaczy przygód – musi zapobiec odrodzeniu się Czwartej Rzeszy w XXI wieku.
Lipiec 1918. Krym. Ogromny okup zostaje zapłacony za uwolnienie cara i jego rodziny z rąk bolszewików, ale to nie udaremnia egzekucji Romanowów. A okup? W tajemniczych okolicznościach znika.
Grudzień 1947. Buenos Aires. Zbiegły z Europy hitlerowiec przewozi zrabowane skarby Romanowów, by sfinansować stworzenie Czwartej Rzeszy. Jego samolot nie dociera do celu.
Czasy współczesne. Sam i Remi Fargo poszukują w Maroku dwóch bliskich współpracowników, którzy zniknęli w tajemniczych okolicznościach podczas prac nad dokumentowaniem drogi ucieczki nazistów z Europy po II wojnie światowej. Wytropienie neonazistowskiej organizacji to największe poszukiwania, jakie Fargo dotąd prowadzili.
Od Afryki Północnej ślad wiedzie do Polski, do zamku w Książu i tuneli nazywanych kompleksem Riese… Pościg i walka z Wilczą Strażą toczy się od Wrocławia przez Berlin, aż do Argentyny.
A tajemnice kryją niezdobyte szczyty Andów...
CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsławniejszy bohater – Dirk Pitt.
Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści – wydawane w 105 krajach – przez pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler został nazwany Wielkim Mistrzem Przygody, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

Amber
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-241-8239-8

Tytuł oryginalny: The Romanov Ransom

Liczba stron: 384

Amber

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Pintara

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...