Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Operacja Dexter

Kraczkowska Bożena

Operacja Dexter

8.7

(17 ocen) wspólnie z

24,52

 

"Dla psa jesteś jak bóg: możesz mu stworzyć niebo lub piekło. Co wybierzesz?

Pewnego wieczora dziewięcioletni Antoś znajduje pod śmietnikiem malutkiego, zmarzniętego na kość pieska i zabiera go ze sobą do domu. Rodzice początkowo nie są zachwyceni pomysłem zatrzymania szczeniaka, jednak Marcelka – bo okazuje się, że to suczka – szybko zaskarbia sobie miłość domowników i staje się nieodłączną częścią rodziny. Charcica dostaje do spania ciepłą poduszkę, uczy się nowych rzeczy, a podczas spacerów poznaje inne psy z sąsiedztwa – amstaffa Dextera, wilczura Bufona i borderkę Hecę. Pewnego dnia tata Antka podsuwa pomysł wysłania Marcelki na specjalne szkolenie, w którym towarzyszyć ma jej Dexter. Wkrótce jednak staje się jasne, że to nie była najlepsza decyzja. Elitarna szkoła dla psów inteligentnych okazuje się sprytnie wymyśloną przykrywką dla grupy brutalnych przestępców, którzy chcą wykorzystać zwierzęta w nielegalny sposób… Czy uda się namierzyć szajkę, zanim wydarzy się tragedia?

To nie jest historia, która zdarzyłaby się w bajce. Za dużo w niej bezsilnego czekania z jednej strony, a okrucieństwa z drugiej. Nie sposób jednak odwrócić od niej wzroku i udawać, że nie istnieje. Oprócz dobra na świecie jest przecież mnóstwo zła. Nawet najwrażliwsze dziecko powinno mieć świadomość jego istnienia. Gwarantuję, że aż do ostatnich stron nie będziecie w stanie przewidzieć rozwoju wypadków. W świecie, w którym żyjemy, nawet owca może okazać się wilkiem…
Kinga Michalska, esaczyta.blogspot.com

„Operacja Dexter” to piękna opowieść poruszająca wszystkie struny duszy. Rozbawia, edukuje, uwrażliwia na potrzeby Braci Mniejszych i, niestety, pokazuje także mroczne oblicze człowieka, wobec którego wrażliwe serce odczuwa bunt, stawia opór.
Książkę - z ogromną przyjemnością - polecam i Dużym, i Maleńkim - tym wszystkim, dla których Zwierzaki stanowią integralną, najbarwniejszą, najczulszą część życia.
Monika Dąbrowska, pomysłodawczyni i animatorka ogólnopolskiej akcji „Bieg na 6 łap”

Bożena Kraczkowska urodziła się w Świdniku k. Lublina. Mieszka i pracuje w Olsztynie. Z wykształcenia jest muzykiem oraz dziennikarzem. Wieloletnia redaktorka i dziennikarka w Gazecie Olsztyńskiej. Jest autorką wierszy, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Fotografuje, komponuje oraz śpiewa.
Wydała m.in. tomiki poezji Da się żyć (2011), Flamingi (2015), powieść Purpurowe Gniazdo (2014, Novae Res), Czubek (2018, Novae Res) i zbiór opowiadań Mały człowiek z wielkim psem (2014). W 2011 roku nagrała autorską płytę Wystarczy mnie lubić.
Jej piosenki znalazły się na listach przebojów „Trójki” i RAGA TOP Radio Olsztyn.
Jest autorką tekstów piosenek znajdujących się w repertuarze m.in. Maryli Rodowicz i Cezarego Makiewicza.
Piosenka z jej tekstem Dziewczyna z granatem promuje serial TVP Czas honoru - Powstanie, jest także autorką tekstu piosenki Tancerka do serialu TVP Bodo. "

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-814-7456-6

Liczba stron: 254

Format: 120x190mm

Cena detaliczna: 42,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...