Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Operacja Goniec

Steve Berry

Operacja Goniec

6.2

(88 ocen) wspólnie z

39,90

 

Steve Berry powraca do początków kariery kultowego bohatera. Akcja tej powieści pędzi z zawrotną prędkością, prowadząc czytelnika do kolorowego Meksyku i przez zimne korytarze waszyngtońskich urzędów. Odkrycia Cottona Malone’a mogą zmienić twarz Ameryki, jaką znamy…
Zdania historyków są w tej kwestii jednogłośne: spór między J. Edgarem Hooverem i Martinem Lutherem Kingiem Juniorem zakończył się 4 kwietnia 1968 roku, gdy działacz na rzecz ruchu praw obywatelskich został zastrzelony. A może jednak było zupełnie inaczej?
„Wciągający thriller historyczny z zaskakującym zakończeniem… Strzał w dziesiątkę! Najbardziej osobista z dotychczasowych powieści Berry’ego”. Associated Press
„Berry ma wspaniały talent do przedstawiania alternatywnych wersji historii tak, byśmy zastanawiali się, czy to aby na pewno nie jest prawda…”. Library Review
U progu XXI wieku młody prawnik marynarki wojennej, Cotton Malone, zostaje poproszony o asystę w pewnym śledztwie. Wkrótce odkrywa, że stawka jest wyższa, niż kiedykolwiek mógłby zakładać – dwie wielkie siły, Departament Sprawiedliwości i FBI, toczą walkę o rzadką monetę i teczkę z tajnymi dokumentami na temat śmierci Martina Luthera Kinga Juniora. Jeśli papiery ujrzą światło dzienne, Ameryka nigdy już nie będzie taka sama, a dziedzictwo największego męczennika ruchu praw obywatelskich może runąć w gruzach.
Po osiemnastu latach, pół wieku od słynnego morderstwa, Malone raz jeszcze spotyka się ze znajomym z tamtych lat, by doprowadzić sprawę do końca. Decyzja, jaką podejmie, na zawsze zmieni bieg historii…

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0872-0

Tytuł oryginalny: BISHOP'S PAWN

Liczba stron: 392

Format: 14.3x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...