Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Operacja Okrągły Stół

Leszek Szymowski

Operacja Okrągły Stół

7.6

(10 ocen) wspólnie z

32,96

 

Operacja "Okrągły Stół" to opowieść o realiach Polski, w której żyjemy i jaką znamy od ponad 30 lat. Leszek Szymowski ujawnia sekrety operacji, której aktem założycielskim były tajne narady w Magdalence. To właśnie podczas tych narad ustępujący z państwowych stanowisk komuniści zapewnili sobie ukrytą władzę. W takiej rzeczywistości nie ma zatem przestrzeni, by mówić o aferach, przedwczesnych zgonach osób posiadających o nich wiedzę, politykach kontrolowanych groźbą ujawnienia ich teczki czy ogromnych fortunach, które nagle się pojawiały. Niniejsza książka pokazuje prawdę o całej sieci kłamstw III RP.

(...)Autor niniejszej książki, szeroko otwierając zakryte wcześniej kulisy wydarzeń ostatnich czterech dekad, głęboko odsłania istotne mechanizmy rekrutacji kadr i elit III RP. To zatem lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce lepiej rozumieć nie tylko przeszłość, ale i teraźniejszość polskiej polityki. - Grzegorz Braun (fragment wstępu)

Leszek Szymowski (ur. 1981 w Krakowie)
Dziennikarz śledczy. Publikuje m.in. na łamach "Najwyższego czasu!" i "Angory". Autor dziesiątek artykułów ujawniających kulisy najważniejszych afer finansowych i kryminalnych m.in. zabójstw księdza Popiełuszki i Marka Papały oraz cyklu artykułów o powiązaniach mafii, polityki i służb specjalnych. Autor takich pozycji jak: "Agenci SB kontra Jan Paweł II", "Zabić komendanta. Kulisy śmierci gen. Marka Papały"

Capital
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-664-9046-8

Liczba stron: 422

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...